26. 4. 2024

Dolphins ztratili mnohem víc než jen první zápas roku s Bengals!

Miami Dolphins poprvé v sezóně 2022 NFL prohráli zápas, nicméně to zjevně nebyla jejich nejhorší prohra ve Thursday Night Football na úvod 4. týdne. Proč?

Hlavním příběhem zápasu bylo totiž hrozivé zranění hostujícího quarterbacka Tua Tagovailoi, které utrpěl ve druhé čtvrtině.

Samotná první prohra sezony v poměru 27-15 od Cincinnati Bengals je tak pro Dolphins až druhořadou záležitostí.

Okamžiky hrůzy po úderu do hlavy Tua Tagovailoa

Tagovailoa inkasoval tvrdý úder už v minulém týdnu proti Buffalu Bills a bylo tedy otázkou, v jakém zdravotním stavu bude.

Miami však potvrdilo, že otřes mozku neutrpěl, takže na Paul Brown Stadium byl opět startérem.

Jenže ve druhé čtvrtině ho srazil domácí tackle Josh Tupou a hlava absolventa Alabamské univerzity se prudce odrazila od hrací plochy.

O chvíli později se Tagovailoa pokusil chytit za hlavu, ale ruce mu úplně ztuhly, což zalarmovalo lékařský personál Miami, který ho znehybnil a odvezl na vozíku ze hřiště, zatímco všichni hráči Dolphins ho podpírali shromážděného uprostřed hřiště.

Hrdinou zápasu se stal Vonn Bell se dvěma zachycenými míči.

Co se týče zápasu, dominovaly v něm především obrany a hrdinou utkání se stal safety Bengals Vonn Bell se dvěma zachycenými míči.

Prvním v první čtvrtině Tagovailoa a druhým Teddy Bridgewatera ve čtvrté části, právě když Miami prohrávalo o pět bodů a mělo míč na území Cincinnati necelé čtyři minuty před koncem.

Co čeká Bengals a Dolphins dál?

Joe Burrow, který hodil 287 yardů a dva touchdowny, dovedl Bengals k vyrovnání bilance na 2-2 a bude mít příležitost zaznamenat třetí vítězství, když v neděli 9. října navštíví Baltimore Ravens.

Mezitím se Miami (3-1) vrátí na hřiště ve stejný den, kdy navštíví New York Jets.