4. 12. 2022

Dlouholetá opora Blues má po sezoně zamířit do Barcelony!

Katalánský gigant prochází generační obměnou, což se na výsledcích odrazilo více, než by si v klubu přáli. Je tedy jasné, že Barcelona potřebuje mladičký tým doplnit o zkušené a vyzrálé hráče. Jednoho takového si vyhlédla v londýnské Chelsea.

Podle zpráv se obránce Chelsea Cesar Azpilicueta chystá v létě 2022 přestoupit do Barcelony. Španělský reprezentant se údajně již s Blaugranou dohodl na přestupu po skončení sezony.

Azpilicueta přišel do Chelsea v roce 2012 z francouzského klubu Olympique de Marseille. Od té doby je na Stamford Bridge oporou jako hráč i jako lídr. Španělský reprezentant má na svém kontě neuvěřitelných 449 vystoupení za Blues ve všech soutěžích.

Uplatnil se také na různých postech. Hrál jako pravý obránce, pravý křídelní obránce, střední obránce a pravý střední obránce, přičemž na každé pozici udělal dojem.

V této sezóně však na pravé straně Chelsea vystřídal Andrease Christensena a Reece Jamese. Azpilicueta v této sezóně nastoupil ve všech soutěžích do 20 zápasů, přičemž v mnoha z nich byl náhradníkem.

V létě 2022 mu končí smlouva, a tak se zdá, že Barcelona chce Španěla přivést do La Ligy.

Barcelona se údajně zajímá také o Azpilicuetova spoluhráče Christensena, kterému v létě 2022 rovněž končí smlouva. Ten však zřejmě nepokročil tolik jako Azpilicueta.

Instagram did not return a 200.