Djokovič se snaží dostat na Australian Open? Promluvil jeho kolega!

Srbský tenista Novak Djokovič má podle svého krajana Dušana Lajoviče stále šanci hrát na Australian Open. Lídr světového žebříčku se ve středu na poslední chvíli odhlásil z turnaje ATP Cup v Sydney, který začíná v sobotu.

Djokovičovo odstoupení z národní akce podpořilo spekulace o jeho možné neúčasti na úvodním grandslamovém turnaji sezony. Srb odmítl potvrdit, zda byl očkován proti koronaviru, což je podmínkou pro start v Melbourne.

Ani Lajovič, který povede srbský tým v Sydney místo něj, oficiální důvod “Noleho” neúčasti nezná: “Možná to ví ATP, já ne. Právě řekl, že nejede na ATP Cup a snaží se dostat na Australian Open.”

Ostatní tenisté podle Stefanose Tsitsipase rozhodnutí dvacetinásobného grandslamového šampiona respektují. “Pokud si myslí, že není z jakéhokoli důvodu připraven hrát, je to jeho rozhodnutí. Myslím, že většina hráčů to respektuje,” řekl Řek agentuře AFP.

Srbsko vyhrálo úvodní ročník turnaje v Sydney v roce 2020, když porazilo Španělsko vedené Rafaelem Nadalem, který se na ATP Cupu rovněž neobjeví. Pětatřicetiletý tenista měl v prosinci pozitivní test na koronavirus.

Instagram did not return a 200.