30. 11. 2022

Diego Maradona po sobě zanechal obří , před Vánocemi začnou dražit jeho nemovitosti a auta

Legendární argentinský fotbalista Diego Maradona už téměř rok není mezi živými, ale dluhy, které po sobě zanechal, budou ještě nějakou dobu zatěžovat jeho rodinu. Podle švýcarského deníku Blick se mluví až o částce 86 milionů eur.

Proto se pozůstalí rozhodli, že v prosinci nabídnou do dražby část nemovitostí, které zůstaly po mistru světa z roku 1986. Maradona skonal na infarkt 25. listopadu 2020 ve věku 60 let.

„Dvě nemovitosti a tři auta půjdou do dražby. Bude to zámeček s bazénem v luxusní čtvrti Buenos Aires Villa Devoto i dům s bazénem v přímořském letovisku Mar de Plata. Dražit se mají i luxusní auta, kterými se Maradona rád chlubil během svého života,“ informoval web blick.ch.

Stejný zdroj připomíná, že fotbalové dresy slavného fotbalisty se nebudou dražit. Podle vyjádření členů rodiny jde o předměty emocionální hodnoty, které by se neměly dostat do cizích rukou, ačkoli by si to někteří fanoušci velmi přáli. 

Exmanželka Claudia, dcery Dalma a Giannina i poslední přítelkyně Rocio Oliva jsou údajně připraveny dohodnout se na přerozdělení peněz, které se uvolní prostřednictvím dražby. Ta má začít 19. prosince.

„Jiné je to však s právy na používání ochranné známky i primární odpovědností za dluhy a v konečném důsledku i Maradonovu smrt. Tam se dohoda bude rodit jen těžko,“ zamyslel se Blick.

Diego Maradona byl držitelem mnoha rekordů a individuálních ocenění. Za Argentinu odehrál v letech 1977 – 1994 celkem 91 duelů a vstřelil v nich 34 gólů. 

Doprovázely ho také mnohé mimofotbalové kontroverze. Byl závislý na alkoholu i kokainu, absolvoval také řadu léčení. Blízko smrti byl již v letech 2000 a 2004, tehdy měl problémy se srdcem. Svého času dokonce prohlásil, že největším soupeřem v jeho životě byl právě kokain.

Instagram did not return a 200.