30. 4. 2024

Denveru v NBA znovu nepomohl Jokičův triple double!

Basketbalisté Denveru potřetí za sebou v NBA prohráli. V neděli nestačili na Brooklyn a podlehli mu 120:122, když jim znovu nepomohl ani triple double Nikoly Jokiče.

Hvězdný Srb zaznamenal 35 bodů, 20 doskoků a 11 asistencí. Denver i tak zůstává na prvním místě Západní konference o pět výher před Sacramentem. Los Angeles Lakers prohráli 102:112 s New Yorkem a klesli na jedenáctou příčku.

Brooklyn na výhru zadělal ve třetí čtvrtině, ve které přestřílel Denver 37:18 a ujal se až patnáctibodového vedení. „To byl asi nejlepší úsek, který jsem od svých hráčů viděl od doby, co jsem u týmu,“ řekl trenér Nets Jacque Vaughn, který do Brooklynu přišel v průběhu sezony.

Šňůrou 10:0 se Denver vrátil do hry a tři minuty před koncem činil rozdíl ve skóre jediný bod. Pak ale dal klíčovou trojku Dorian Finney-Smith a Brooklyn už výhru udržel. Jokič dal posledních sedm bodů Denveru, ale minul poslední dvě střely, kterými mohl utkání rozhodnout ve prospěch Nuggets. „Kluci bojovali a vrátili nás do hry, ale je z toho pro nás další těžká porážka,“ řekl trenér Denveru Michael Malone.

Podobně v závěru dotahovali Lakers, kteří dvě a půl minuty před koncem prohrávali s New Yorkem o deset bodů, ale po šňůře 8:0 ještě mohli pomýšlet na výhru. Pak ale Josh Hart proměnil oba trestné hody a uhájil pro New York vítězství. Na straně Knicks dal 33 bodů Julius Randle, za Lakers měl 33 bodů D`Angelo Russell.

„Já hrál hrozně. Kluci odvedli svou práci, já ale ne,“ prohlásil pivot Lakers Anthony Davis, který zapsal 17 bodů a 16 doskoků. Lakers prohrou vypadli z nejlepší desítky na Západě a momentálně jsou mimo pozice pro play off. Dostala se před ně Oklahoma City po výhře 102:90 nad San Antoniem.

Philadelphia má pátou výhru za sebou poté, co doma porazila Washington 112:93. Joel Embiid k tomu přispěl 34 body a osmi doskoky a zůstává nejlepším střelcem soutěže.

NBA:

Charlotte – Cleveland 108:114, Denver – Brooklyn 120:122, LA Lakers – New York 108:112, New Orleans – Portland 127:110, Philadelphia – Washington 112:93, San Antonio – Oklahoma City 90:102.

1.Denver68462267,6
2.Minnesota68343450,0