22. 6. 2024

Denis Vavro končí v Laziu, vrací se do svého oblíbeného klubu!

Slovenský fotbalový obránce Denis Vavro se vrátil do FC Kodaň. Dánský prvoligový klub se dohodl s Laziem Řím na hostování 25letého slovenského reprezentanta do konce této sezony s opcí na trvalý přestup. Vavro působil v Kodani od roku 2017 do roku 2019, než odešel do Lazia.

V Kodani bude nosit dres s číslem tři. „Každý, kdo sledoval dánskou Superligu, zná Denisovy kvality. Je to bojovný, silný, rychlý a nekompromisní obránce se solidními technickými dovednostmi. Denis projevil velkou touhu vrátit se do FCK, jsme rádi,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel FC Peter Christiansen.

„Kodaň pro mě hodně znamená. Bylo mi tu dobře a těším se, že si v Parkenu zase zahraji. Zůstal jsem v kontaktu s několika bývalými spoluhráči a trenéry. Přijel jsem s jediným cílem, a to stát se v létě šampionem. Jsem připraven odevzdat sto procent, abychom to dokázali,“ řekl Vavro a dodal: „Jsem šťastný, Kodaň je můj domov. Když mi můj agent řekl, že mě klub chce, řekl jsem: „Dobře, jdu domů.““

„Máme silnou obranu, v lize a evropských pohárech jsme nedostali moc gólů. Ale chceme to ještě vylepšit,“ řekl hlavní trenér dánského klubu Jess Thorup.

Bývalý hráč Žiliny přišel do Kodaně v srpnu 2017. Za Kodaň odehrál celkem 85 zápasů, ve kterých vstřelil tři góly. Jeden v lize a dva v Evropské lize.

Za Lazio nastoupil do 21 zápasů bez vstřeleného gólu. „Potřebujeme v týmu konkurenci a on bude určitě posilou. Je silný ve hře jeden na jednoho, má dobrou hlavu a vítěznou mentalitu,“ dodal Thorup na adresu dvanáctinásobného slovenského reprezentanta. Vavro, kterého na EURO 2020 vyřadil koronavirus, hrál za Slovensko naposledy loni v létě v mezistátním utkání proti Bulharsku.