25. 9. 2023

Coutinho se vrací do Premier League: Kam? To byste nečekali!

Brazilský špílmachr Philippe Coutinho si našel nový klub. Po čtyřech letech se vrací do Anglie, ale z jeho odchodu bude těžit i FC Barcelona.

V dresu Blaugranas byl Brazilec dlouho nespokojený, protože nedostával tolik příležitostí. Proto byl jeho lednový odchod ze stadionu Camp Nou velmi pravděpodobný. Jen se tedy čekaly jiné kluby…

Nakonec se tak stalo a Brazilec Philippe Coutinho se po čtyřech letech vrací do Anglie, kde bude oblékat dres Aston Villy. Tuto zprávu již klub potvrdil na svých webových stránkách.

Informaci jako první přinesl známý italský novinář Fabrizio Romano, podle něhož bude 29letý ofenzivní záložník ve Villa Parku hostovat do konce aktuální sezony.

O jeho služby se sice zajímalo hned několik týmů, ale jak uvedla britská Sky Sports, Coutinha prý nejvíce láká Birmingham, protože na lavičce „The Villans“ sedí jeho bývalý spoluhráč z Liverpoolu Steven Gerrard.

„Jak jsme se dozvěděli, za Coutinhovou touhou bylo něco víc než jen hrát za současný 13. klub Premier League. Považuje je za ambiciózní tým, který buduje něco výjimečného pro budoucnost,“ píše Sky Sports.

Podle Fabrizia Romana by již mělo být vše s Aston Villou dohodnuto a klub by měl také zaplatit značnou část platu brazilského reprezentanta, což by umožnilo FC Barceloně konečně podepsat španělského útočníka Ferrana Torrese.

Ten do katalánského velkoklubu míří z Manchesteru City za 55 milionů liber.