Conor tvrdí: Chimaev mi chtěl pomoct zmlátit Khabiba

Irský bouřlivák Conor McGregor a nová UFC kometa Khamzat Chimaev si nedávno na Twitteru přátelsky vyměnili názory a verbálně domluvili zápas. McGregor poté dokonce prohlásil, že mu Chimaev nabídl, že mu v roce 2018 pomůže “zmlátit” Khabiba Nurmagomedova. Jak to tehdy bylo?

V reakci na Chimaevův příspěvek, ve kterém se Čečenec snažil Conora vydráždit k zápasu, bývalý dvojnásobný šampion UFC napsal:

“Brácho, žádný problém. Vážím si toho, že jsi v roce 2018 oslovil můj tým, abys mi přišel pomoct zmlátit toho malého vystrašeného holuba. Čečenci vědí! Seru na ty orly mma ku*vy, my jsme Akhmat MMA! Rozdrtíme je! Jdeme na to! Mac a Akhmat! Nebereme si servítky! Nikdy klid.”

Ir dodal, že Khabib a jeho parta “napadli” Artema Lobova a jeho čečenského přítele Islama. Aby se pomstil jménem svého dlouholetého tréninkového parťáka, Conor McGregor a jeho doprovod zinscenovali nechvalně známý incident v Barclays Center, při kterém Conor vysklil autobus a zranil několik bojovníků chystajících se na turnaj.

Chimaev naposledy bojoval s Li Jingliangem na UFC 267. Přestože přicházel po roční pauze způsobené bojem s koronavirem, “Vlk” svému čínskému soupeři dominoval a Číňana zničil na škrcení v prvním kole.

Po zápase se Chimaev pustil do vyzývání mediálně zvučnějších soupeřů. Vyzval například Jorgeho Masvidala, Natea Diaze a šampiona polotěžké váhy Kamaru Usmana.

McGregor, nejnovější přírůstek na Chimaevově seznamu vyzvaných zápasníků, v současnosti bojuje v lehké váze. Ir však prohlásil, že mu nevadí, když se při svém očekávaném návratu přesune o váhovou kategorii výš.

Víte, že Conor inspiroval Khamzata k MMA?

Khamzat Chimaev debutoval v profesionálním MMA v roce 2018. Dva roky předtím si však nebyl jistý volbou své kariéry.

V rozhovoru pro ESPN MMA Chimaev vzpomíná: “Sledoval jsem jeho zápas s Aldem. Měl jsme tehdy noční směnu, ale vzal jsem si 15 minut volno, abych se na ten zápas mohl podívat. Sledoval jsem Conora, jak si relativně snadno vydělává doslova miliony a říkal jsem si, že bych chtěl být taky takový. Jsem přeci bojovník a válečník, tak proč bych to taky nemohl dokázat? V ten večer jsem to v sobě objevil.”

Instagram did not return a 200.