23. 4. 2024

Co bude se Zdeno Chárou? Závěr kariéry by mohl strávit v tomto klubu

O slovenského hokejového obránce Zdeno Cháru se zajímá klub NHL St. Louis Blues. Informoval o tom sportovní portál The Athletic, podle kterého „Bluesman“ potřebují vyztužit defenzivu. Tu loni opustil kapitán Alex Pietrangelo a nedávno z ní odešel i Vince Dunn, kterého si v expanzním draftu vybral nový tým Seattle Kraken.

Blues měli zájem i o dalšího veterána Ryana Sutera, který však nakonec zakotvil v Dallasu. Se snahou o angažování 44letého Cháry však zřejmě neuspějí. Zkušený slovenský obránce totiž již dříve naznačil, že chce být co nejblíže ke své rodině. Ta je v zámoří usazena v Bostonu. I to byl důvod, proč si v minulém ročníku vybral za působiště Washington.

V dresu Capitals odehrál v základní části 55 zápasů, ve kterých vstřelil dva góly a přidal osm asistencí, přičemž v průměru strávil na ledě 18 minut. V play off přidal pět startů bez bodového zápisu.

Není vyloučeno, že se Chára nakonec do Washingtonu vrátí. Jeho jméno už zámořské média spojovali is New Yorkem Islanders či Floridou, kde byl s rodinou během přerušení sezóny 2019/2020. S největší pravděpodobností tak zůstane ve Východní konferenci.

Bývalý kapitán Bostonu, držitel Stanleyova poháru a vítěz Norrisové trofeje pro nejlepšího obránce sezóny 2008/2009 zatím neoznámil, zda bude pokračovat v hráčské kariéře a potáhne i svou 24. sezónu v NHL. Před několika týdny prohlásil, že se s rozhodnutím o své budoucnosti nikam nespěchá. Připravuje se však, jak by měl dál hrát.