20. 6. 2024

Chraňte se proti následkům úrazu, sjednejte si pojištění online!

Zdroj: Depositphotos

Zdraví máme jen jedno a své o tom vědí především sportovci. Pokud je vaše tělo zároveň vaší obživou, musíte se o něj nejen náležitě starat, ale také ho pojistit. Jak na to?

V první řadě je třeba zdravotním komplikacím přecházet, a to formou důkladného rozcvičení. Samozřejmě k větším sportovním výkonům patří i kvalitní regenerace.

Můžete však dělat všechno správně a zranění přijde. Ke sportu zkrátka bohužel neodmyslitelně patří. Zlomenina, přetržený vaz a další úrazy vám zkomplikují život jak osobní tak profesní.

Co vám pomůže vyhnout se finančním problémům s tím spojených? Dobře sjednané úrazové pojištění. Podle jakého klíče však takovou pojistku vybrat?

Pokud sportujete skutečně aktivně či dokonce poloprofesionálně, je dobré mít sjednanou pojistku proti následkům úrazu zvlášť a ne jako doprovodný balíček k životnímu pojištění. Taková pojistka totiž platí téměř všude na světě.

Tématem je samozřejmě výše limitu. Nějaké balíčky vyplácí pojistku pouze u vážných zranění, jiné vás odškodní i při méně závažných úrazů.

Pak je tu otázka, zda zvolit lineární plnění či progresivní. Jaký je mezi nimi rozdíl? Pojistky s lineárním plněním vám proplatí úraz dle cenové tabulky. Každá pojišťovna má vlastní.

U progresivního plnění pojišťovna vyplácí pojistku nejen za daný úraz, ale také za případné následky. Vhodné pro ty, kteří chtějí mít v případě vážnějších úrazů a trvalých následků finanční jistotu.

Samotnou výši pojistného plnění vždy ovlivňuje řada různých faktorů. Obecně však lze říct, že čím vážnější úraz vás potká, tím více peněz od pojišťovny inkasujete.

Nabízí se poslední otázka. Kde a jak takové pojištění proti následkům úrazu sjednat? Můžete osobně navštívit pobočky různých pojišťoven a sami si udělat obraz, kde vám co nabízeli.

Nejjednodušší cestou je však sjednání online formou. Úrazová pojištění se dnes již běžně sjednávají online. Kalkulačka úrazového pojištění vám napoví, která pojišťovna pro vás bude ta pravá.

Sjednat si úrazové pojištění není žádný přepych. Pokud splácíte vysokou hypotéku třeba na byt, představte si, co by se asi dělo v případě dlouhodobé nemoci a neschopnosti splácet. Situace každého jednoho z nás by se v tu chvíli značně zkomplikovala. A právě proto je dobré myslet dopředu a být proti bolestivým ranám osudu pojištěn.