1. 5. 2024

Češi válí: Lehečka obrátil zápas s Norriem, Krejčíková pomstila Kvitovou!

Tažení jednadvacetiletého Jiřího Lehečky na Australian Open nekončí.

Český mladík v pátek v utkání 3. kola senzačně ovládl pětisetovou bitvu s favorizovaným Britem Cameronem Norriem a turnajovou jedenáctku poslal balit kufry po výhře 6:7, 6:3, 3:6, 6:1 a 6:4.

Do osmifinále postoupila i Barbora Krejčíková, která přehrála přemožitelku Petry Kvitové Anhelinu Kalininovou z Ukrajiny hladce 6:2, 6:3.

Lehečka se přitom s Norriem dosud střetl dvakrát a pokaždé prohrál 1:2 na sety, naposledy před týdnem v Aucklandu ve druhém kole.

V Melbourne ale od začátku držel s 12. hráčem světového žebříčku krok a dvakrát se po prohraném setu dokázal vrátit do hry.

Duel zlomil ve čtvrté sadě, v níž soupeři povolil jen jednu hru, a převzetí otěží pak potvrdil brejkem hned v úvodu rozhodujícího setu. Velký triumf pak po třech a čtvrt hodině ukončil při vlastním podání.

Sedmadvacetiletá Krejčíková ovládla utkání za hodinu a 26 minut. Na turnaji dosud neztratila set a ani třetí soupeřce za sebou nepovolila více než pět her.

„Jsem ráda, že jsem ty tři zápasy zvládla. Snažila jsem se soustředit na své údery, být agresivní, dobře returnovat a podávat. To se mi podařilo. Dnes jsem hrála velmi spolehlivě,“ řekla na kurtu Krejčíková.

Dvojnásobná vítězka předloňského Roland Garros Krejčíková, která na konci minulé sezony laborovala se zraněným zápěstím, měla výborný vstup do utkání.

Díky třem rychlým brejkům získala v prvním setu náskok 5:0 a sadu ovládla za 39 minut.

Ve druhém setu Kalininová vzdorovala déle. Krejčíková ve čtvrté hře čelila brejkolu, ten ale odvrátila a vzápětí získala důležitý brejk. V závěru prolomila soupeřčin servis ještě jednou a využila hned první mečbol.

„Mám radost, že tu mohu být a užívám si podporu fanoušků. Je skvělé hrát na takovém místě jako je Rod Laver Aréna. Miluju to hrát na tak na velkých kurtech. Vždy tam ze sebe vydám ještě něco víc,“ dodala Krejčíková.