28. 3. 2024

Češi řídili v NHL rekord Bostonu, Pastrňák získal tři body, Lauko dal dva góly!

Zdroj: Depositphotos

Po dvou akcích české řady zvýšil Boston ve třetí třetině na 4:0. U třetí branky získal Pastrňák u modré čáry puk, poslal jej mezi kruhy Krejčímu a ten vylepšil bekhendovou přihrávkou pozici po pro Zachu.

Pro něj už nebyl problém zakončit souhru do odkryté branky a skóroval ve třetím utkání za sebou.

Pastrňák pro přihrávkách Zachy a Krejčího potrestal v 55. minutě předčasnou hru Buffala bez gólmana.

Havířovský rodák tak oslavil stylově novou osmiletou smlouvu, kterou klub oznámil v den zápasu.

„Nelámal jsem si tím příliš hlavu. Zejména, když jsem šel na led, tak jsem to úplně vypustil. Samozřejmě doma nad tím někdy přemýšlíte. Je to jiné, jsme starší a neděláte rozhodnutí sám,“ vysvětlil Pastrňák, který je nejproduktivnějším hráčem Bostonu v sezoně (43+40) a druhým nejlepším střelcem soutěže.

„Je úžasné strávit kariéru v jednomu týmu. To se mi při vyjednávání honilo hlavou,“ doplnil.

Ve zbytku utkání se ještě roztrhl s góly pytel. Nejdříve vstřelil čestný gól Buffala Casey Mittelstadt. Boston odpověděl trefami Patrice Bergerona, Connora Cliftona a skóre uzavřel v poslední minutě z další dorážky Lauko.

„Je to neskutečné, mají úžasnou sezonu,“ komentoval Lauko rekord týmu. „Jdete do zápasu a říkáte si, že to nechcete týmu pokazit. Trošku jsem cítil tlak pokaždé, když jsem naskočil na led. Tohle ale bylo poprvé, kdy jsem hrál kompletně svou hru,“ těšilo jej. Jedinou kaňkou pro Boston bylo, že zápas nedohrál Brad Marchand.

Detroit hrál poprvé bez Filipa Hronka, jehož vyměnil o den dříve do Vancouveru, a dotahoval ztrátu 0:1, 1:3 a 3:4. Zadina vymyslel gól na 3:3. Český útočník na sebe navázal pozornost obránce i brankáře a bekhendem přihrál zadovkou mezi kruhy Jonatanovi Berggrenovi, který zakončil akci do prázdné. O výhře Seattlu rozhodl v prodloužení svou druhou trefou v zápase Oliver Bjorkstrand. Dva góly vítězů dal i Jarred McCann. V sestavě Detroitu scházel Jakub Vrána.

Calgary, z jehož střídačky sledoval zápas Daniel Vladař, udeřilo ve třetí minutě. Prosadil se Blake Coleman. Kämpf vybojoval při vyrovnávací brance puk pro Mitchella Marnera a zápas rozhodl ve 43. minutě Calle Järnkrok.

Nashville dostal v úvodní třetině do dvoubrankového trháku Matt Duchene a John Leonard. Florida ve zbytku zápas přestřílela soupeře 24:11, ale už jen snížila. Gudas založil přečíslení, v němž upravil Brandon Montour po přihrávce Ryana Lomberga na konečných 1:2.

Dallas převedl klíčovou akci v úvodní minutě třetí třetiny, v níž Jamie Benn překonal Mrázka z předbrankového prostoru a poslal týmu potřetí do vedení.

Zbývající dvě trefy padly při risku Chicaga bez gólmana. Hlavním strůjcem výhry Dallasu byl Roope Hintz, autor hattricku. Českého gólmana překonal dvakrát v přesilových hrách a v závěru zpečetil výhru do prázdné branky.

„Nějaké přihrávky se nám nepovedly, ale bojovali jsme až do konce a Mrázek chytal skvěle. Dal nám šanci vyhrát. I po těch změnách si myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem,“ řekl obránce Chicaga Seth Jones.

Na mysli měl například dlouholetého lídra Patricka Kanea, který si ve čtvrtek odbyl premiéru v dresu New York Rangers. Zápas mu pokazila Ottawa, která otočila ve třetí třetině skóre z 2:3 na konečných 5:3. K výhře pomohl dvěma góly Derick Brassard a ozdobil tím svůj tisící start v NHL. Kane strávil na ledě téměř 20 minut, vyslal čtyři střely, ale připsal si jen dva záporné body.

NHL:

Boston – Buffalo 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)

Branky: 34. a 60. Lauko, 33. Orlov (Pastrňák)49. Zacha (Krejčí, Pastrňák)55. Pastrňák (Krejčí, Zacha), 57. Bergeron, 58. Clifton – 55. Mittelstadt. Střely na branku: 42:27. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Pastrňák, 3. Orlov (všichni Boston).

Detroit – Seattle 4:5 v prodl. (2:3, 2:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 4. Chiarot, 19. Erne, 23. Berggren (Zadina), 35. Walman – 2. a 13. McCann, 6. a 64. Bjorkstrand, 27. Schwartz. Střely na branku: 29:37. Diváci: 18.289. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. McCann (oba Seattle), 3. Walman (Detroit).

Florida – Nashville 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky: 24. Montour (Gudas) – 13. Duchene, 20. Leonard. Střely na branku: 31:23. Diváci: 16.660. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. Josi (oba Nashville), 3. Montour (Florida).

NY Rangers – Ottawa 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)

Branky: 7. Kreider, 33. Trouba, 35. Tarasenko – 31. a 42. Brassard, 30. Pinto, 44. Giroux, 58. Stützle. Střely na branku: 32:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Giroux (oba Ottawa), 3. Zibanejad (NY Rangers).

Tampa Bay – Pittsburgh 4:5 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 – 0:1)

Branky: 6. Colton, 30. Point, 41. Stamkos, 56. Hedman – 27. a 27. Petry, 36. a 63.- Zucker, 47. O´Connor. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Petry, 2. Carter (oba Pittsburgh), 3. Point (Tampa Bay).

Chicago – Dallas 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Branky: 16. Guttman, 21. S. Jones – 11., 18. a 60. Hintz, 41. Jamie Benn, 59. Lindell. Střely na branku: 21:36. Petr Mrázek odchytal 58:15 minuty, inkasoval tři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,2 procenta. Diváci: 17.612. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Heiskanen, 3. Jamie Benn (všichni Dallas).

Calgary – Toronto 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 3. Coleman – 28. Marner (Kämpf), 43. Järnkrok. Střely na branku: 26:34. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Marner (Toronto), 2. Markström (Calgary), 3. Järnkrok (Toronto).

Vancouver – Minnesota 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 15. Boeser – 1. a 24. Kaprizov. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18.903. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov (Minnesota), 2. Demko (Vancouver), 3. Fleury (Minnesota).

Los Angeles – Montreal 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 28. Iafallo, 48. Vilardi, 49. Kopitar – 10. J. Anderson, 50. Gurjanov. Střely na branku: 33:21. Diváci: 16.974. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. M. Anderson, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).

San Jose – St. Louis 3:6 (2:0, 0:4, 1:2)

Branky: 4. Barabanov, 7. Couture, 47. Lorentz – 23. Parayko, 26. Kyrou, 30. L. Brown, 39. B. Schenn, 55. Pitlick, 58. Kapanen. Střely na branku: 25:23. Diváci: 12.290. Hvězdy zápasu: 1. Bučněvič, 2. Parayko, 3. Alexandrov (všichni St. Louis).

1.Dallas62331316204:16379
2.Minnesota6235621179:16876