24. 4. 2024

Černý scénář se naplnil, sešívaní po remíze s tureckým Sivassporem v pohárové Evropě končí!

Slavia uzavřela působení v Konferenční lize domácí remízou se Sivassporem 1:1. Do jarního pokračování pohárů nepostupuje.

V souběžně hraném utkání skupiny Kluž zdolala Ballkani 1:0, takže ani výhra by červenobílé dál neposunula.

Skóre v Edenu ve 28. minutě otevřel z penalty Max Gradel, v 65. minutě Pražané po vlastním gólu Dimitriose Gutase srovnali, ale vítězný gól už vstřelit nedokázali.

Červenobílým by k postupu nestačila ani výhra, neboť Kluž v souběžně hraném duelu porazila Ballkani.

Slavia si v pohárech nezahraje jarní fázi teprve podruhé za posledních pět sezon.

Ve třech z předchozích čtyř ročníků došli Pražané až do čtvrtfinále – dvakrát v Evropské lize a letos na jaře v premiéře Konferenční ligy.

Finále aktuální sezony bude hostit Eden.

Největší česká sázková kancelář Tipsport rozdává super bonusy i peníze zdarma. Získej 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč a užívej si živé přenosy z nejlepších fotbalových soutěží světa!

Utkání závěrečného 6. kola skupiny G fotbalové Evropské konferenční ligy:
Slavia Praha – Sivasspor 1:1 (0:1)
Branky: 65. Gutas vlastní – 28. Gradel z pen. Rozhodčí: Obrenovič – Praprotnik, Kordež (všichni Slovin.). ŽK: D. Jurásek – Gradel, Vural. Diváci: 18 132.
Slavia: Kolář – Masopust (46. Douděra), Ousou (46. Santos), Kačaraba, D. Jurásek – Tiéhi (57. M. Jurásek), Oscar – Olayinka, Lingr, Ewerton – Sor (46. Tecl). Trenér: Trpišovský.
Sivasspor: Vural – Osmanpasa, Gutas, Appindangoyé, Erdal – Ulvestad (76. Saba), Arslan – Yesilyurt, Charisis (69. Yatabaré), Gradel (76. Musa) – Angielski (69. Keita). Trenér: Calimbay.