26. 5. 2024

Čelí Rangnick vzpouře kabiny?

Manchester United zahájil nový rok ligovou prohrou 0:1 s Wolverhamptonem Wanderers. Kritika svěřenců dočasného manažera Ralfa Rangnicka sílí a zdá se, že zkušeného Němce čekají na Old Trafford krušné časy.

Potvrzují to i nejnovější zprávy anglického listu The Mirror. Novinář David McDonell přinesl zvěsti od zdroje blízkého klubu, který tvrdí, že někteří hráči jsou nespokojení a chtějí odejít.

Někteří fotbalisté prý nejsou spokojeni s tréninkovými metodami a taktikou od zmíněného Rangnicka. Stejně tak jsou prý hráči zklamaní z kvality jeho asistentů.

Nejmenovaný zdroj uvedl, že atmosféra v klubu není vůbec dobrá a Manchester United se potýká s velkými problémy.

Zkušený manažer se však k celé situaci postavil čelem a bojuje za sjednocení kabinetu. Rangnick bude čelit podobným problémům, které vedly k vyhazovu jeho předchůdce Ole Gunnara Solskjaera. Ralfovu pozici má oslabit i to, že ho hráči vidí jako manažera pouze do konce aktuální sezóny.

Na problémy v kabině upozornil po prohře s Wolves také obránce Luke Shaw, který otevřeně řekl, že hráči netáhnou za jeden provaz.

Mezi nespokojenými hráči jsou údajně Jesse Lingard, Donny van de Beek a Dean Henderson. Anthony Martial už požádal klub o zimní odchod. Zdá se, že hráči United začali nový rok tím nejhorším možným způsobem.