Calgary ulovilo letošního vítěze Stanley Cupu!

Kanadský útočník Nazem Kadri podepsal novou smlouvu s Calgary Flames. Oznámilo to několik zasvěcených osob.

Smlouva je uzavřena na sedm let a vynese mu sedm milionů ročně. Celkem si tak vydělá 49 milionů dolarů.

Kadri prožívá nejlepší rok své kariéry. V 71 zápasech základní části získal 87 bodů, v 16 zápasech play-off nasbíral 15 bodů a vyhrál Stanley Cup. Zúčastnil se také All-Star Game.

Své předchozí maximum překonal o 26 bodů, přičemž odehrál o 11 zápasů méně. Zkušeného 31letého rodáka z Londýna v kanadském Ontariu si v roce 2009 vybrali Toronto Maple Leafs v draftu NHL jako sedmého hráče v celkovém pořadí.

Předtím, než byl vyměněn do Colorada, hrál právě za Maple Leafs. Celkem Kadri odehrál v NHL 739 zápasů s 512 body (219+293).

Nová posila Calgary pravděpodobně vyčerpá zhruba sedm milionů pod platovým stropem. Flames nemají tolik prostoru pod platovým stropem, takže museli někoho poslat pryč.

“Flames vyměnili centra Seana Monahana do Montrealu. Jeho cap hit je až 6,375 milionu. Podrobnosti obchodu zatím nejsou známy.

Monahanův výkon se časem a zraněními zhoršoval a nepředváděl takové výkony jako v sezoně 2018-19, kdy si v 78 zápasech připsal 82 bodů.

Kadri byl největším jménem, které bylo na trhu s volnými hráči stále k dispozici. Většina hráčů podepsala smlouvy 13. července, hned po otevření trhu.

Instagram did not return a 200.