17. 6. 2024

Budoucnost KHL? Do těchto 6 měst chce expandovat!

Když v roce 2008 vznikla Kontinentální hokejová liga, měli její zakladatelé velké plány – chtěli se přiblížit zámořské NHL. Z takových plánů sešlo, nicméně KHL se těší silné popularitě a expanduje napříč celou Evropou, kde se chce stát jedničkou. Na která města cílí?

Liga už dávno není jen ruskou záležitostí. Už od jejích počátků v ní hrají týmy z Kazachstánu, Lotyšska či Běloruska. Stopu v ní zanechaly i kluby ze Slovenska (Slovan Bratislava) a z Česka (HC Lev Praha, který se v roce 2014 probojoval do finále).

V aktuálním ročníku KHL váli finský Jokerit, v nižších patrech tabulky se pak pohybuje čínský Kunlun. To je však vedení soutěže málo. Do hry chtějí dostat kluby z velkých evropských metropolí. A je v plánu i Praha? Ať jsme konkrétní:

#6 Berlín

Hokej se v Německu těší čím dál tím větší popularitě a takový Eisbären Berlín má jedny z nejvyšších návštěv v Evropě.

Vedení soutěže by se v lize německý tým velmi líbil. Mimo klubu z Berlína je ve hře i Red Bull Mnichov.

#5 Tallinn

Estonsko samozřejmě není hokejovou velmocí a hlavní město Tallinn světovou metropolí, každopádně KHL by mohla expandovat i na estonské území. Na twitterovém účtu KHL News – English se v minulosti objevila zpráva, že klub Ilves z Tallinnu je připraven na vstup do KHL.

#4 Milán

Itálie? Proč ne! KHL se v uplynulých letech hrála třeba  v Chorvatsku. Už dlouho se spekuluje o zapojení Milána, které se však stále odkládá. S touto myšlenkou byl v roce 2008 založen klub Hockey Milano Rossoblu.

Klub sice navázal partnerství s KHL, jenže z plánovaného zapojení od sezony 2013/14 sešlo kvůli pomalejšímu rozvoji, nedostatku peněz a nevyhovující aréně. Projekt však prý stále není u ledu.

A ty 3 další?