Bude Reus chybět na dalším velkém turnaji? První zprávy o jeho stavu z Dortmundu!

Kapitánovi Borussie Dortmund Marcu Reusovi opět hrozí, že se nezúčastní velkého turnaje v národních barvách Německa.

Třiatřicetiletý ofenzivní záložník byl v prvním poločase sobotního bundesligového zápasu proti Schalke 04 Gelsenkirchen odnesen na nosítkách.

Reus utrpěl zranění kotníku, který si nepřirozeně vykloubil v souboji s protihráčem Florianem Flickem. V neděli však přišly z Dortmundu dobré zprávy.

“Sobotní vyšetření neodhalila žádnou zlomeninu. Má poraněné vazy, ale to by nemělo ohrozit jeho start v šampionátu. Bude mimo hru tři až čtyři týdny,” uvedl sportovní ředitel Dortmundu Sebastian Kehl.

Trenér německé reprezentace Hans-Dieter Flick zařadil Reuse do nominace na zářijové zápasy Ligy národů 2022/2023 proti Maďarsku a Anglii.

Kromě toho počítá s hvězdou Borussie Dortmund jako s klíčovým členem týmu pro mistrovství světa v Kataru, které začíná 20. listopadu.

Německo vstoupí do turnaje o tři dny později zápasem s Japonskem a ve skupinové fázi se utká také se Španělskem a Kostarikou.

Reus kvůli zranění kotníku vynechal mistrovství světa 2014, kde Němci po výhře nad Argentinou získali zlaté medaile.

Na mistrovství Evropy 2016 ve Francii chyběl kvůli zranění třísel. V roce 2018 si sice zahrál na šampionátu v Rusku, kde Němci nepostoupili ze základní skupiny, ale následně opět vynechal loňský kontinentální šampionát.

Instagram did not return a 200.