28. 4. 2024

Bude Manchester rudý nebo modrý? Derby mezi United a Citizens!

Zdroj: Freepik

Soupeření mezi oběma slavnými kluby z Manchesteru začalo už v roce 1881. Historicky měl vždy navrch Manchester United z Old Trafford, ovšem v posledních letech Citizens vyrovnávají skóre.

Pojďme se podívat na poslední zápasy, které spolu oba kluby v lize odehrály.

#2023 Citizens s Haalandem v čele vyloupili Old Trafford

Fotbalisté Manchesteru City v šlágru 10. kola anglické ligy zvítězili v městském derby na hřišti United 3:0. Dva góly dal Erling Haaland.

City do zápasu vstoupili aktivněji a v největší šanci je zastavila dvojice Onana – Maguire.

Ve 25. minutě zasáhl videorozhodčí. Dánský útočník Höjlund si při bránění standardní situace pomohl přidržením Rodriho a Citizens měli k dispozici historicky první penaltu na stadionu Old Trafford v Premier League. Haaland ji proměnil.

Čtyři minuty po přestávce zdvojnásobil vedení hostů znovu Haaland. Zůstal trestuhodně nehlídaný na zadní tyči Onanovy branky a hlavou se zblízka nemýlil. Vítězství svěřenců Pepa Guardioly pečetil v 80. minutě Foden.

Manchester United – Manchester City 0:3 (26. z pen. a 49. Haaland, 80. Foden).