23. 7. 2024

Bratislava Capitals po tragédiích sezónu nedohraje: Věříme, že fanoušci to pochopí

Slovenský hokejový klub Bratislava Capitals požádal mezinárodní ICE Hockey League o přerušení účasti v dalších zápasech sezóny. Vedení se tak rozhodlo po minulý tragických událostech, které klub zasáhly. Zástupci soutěže následně agentuře APA potvrdili, že žádost bratislavského klubu vzali na vědomí a budou se jí v nejbližších dnech zabývat.

Capitals se však ze soutěže neodhlasují a v další sezóně by v ní chtěli pokračovat. 

„Vzhledem k tragickým událostem, které v uplynulých dnech zasáhly náš klub, se vedení klubu okamžitě setkalo s cílem vyřešit naléhavou otázku, jak dále s působením iClinic Bratislava Capitals v nadnárodní ICE Hockey League. Rozhodnutí se nerodilo snadno, avšak po důsledném zvážení všech faktů se klub rozhodl požádat vedení ICE Hockey League o přerušení účasti iClinic Bratislava Capitals v dalších zápasech této sezóny. Klub se rozhodl ligu v této sezóně nedohrát, ale z ligy se neodhlašuje. Budeme čekat na zpětnou vazbu ze strany vedení ligy,“ píše se v prohlášení klubu .

Ten zasáhly během pár dní dvě tragické zprávy. Před dvěma týdny v pátek zkolaboval na ledě rakouského Dornbirnu útočník Boris Sádecký, byl ve vážném stavu a nakonec skonal na selhání srdce ve středu ve věku 24 let. 

O dva dny později zemřel také viceprezident a generální ředitel klubu Dušan Pašek mladší. „Nyní našim hráčům děkujeme za jejich dosavadní úsilí a jejich hokejová srdce, která nechávala na ledě při každém jednom zápase. Věříme, že fanoušci pochopí toto rozhodnutí a podpoří nás v tomto nelehkém období,“ uvádí stanovisko vedení Bratislava Capitals.

Capitals vstoupili do IHL v sezóně 2020/21, v základní části obsadili 7. místo a v nástavbě se při své premiéře probojovali do play off. V něm podlehli ve čtvrtfinále pozdějšímu vicemistru Bolzanu 1:4 na zápasy. V probíhajícím ročníku odehráli 14 zápasů, ve kterých nasbírali 20 bodů a patřila jim průběžná 10. příčka ze čtrnácti účastníků soutěže.