11. 5. 2024

Brankář Ullmark v NHL gólem přes celé hřiště zpečetil výhru Bostonu!

Zdroj: Depositphotos

Brankář Bostonu Linus Ullmark se v NHL zaskvěl gólem přes celé hřiště, kterým zpečetil výhru hokejistů Bostonu 3:1 nad Vancouverem.

První branku nejlepšího celku soutěže Bruins připravil český útočník David Krejčí.

Do kanadského bodování se v sobotním programu zapsal také český brankář Petr Mrázek, jenž asistoval u jednoho gólu Chicaga při výhře 4:3 po samostatných nájezdech nad San Jose.

Bruins rozhodli o šestém vítězství za sebou v první třetině, v níž odskočili na rozdíl dvou branek.

V 18. minutě otevřel skóre po Krejčího asistenci bek Hampus Lindholm a o necelou minutu a půl později zdvojnásobil vedení Brad Marchand.

Vancouver ve třetí části snížil, závěr ale patřil brankáři Ullmarkovi, jenž 48 sekund před závěrečnou sirénou zkusil štěstí nahozením puku na prázdnou branku a završil vítězství Bostonu.

Devětadvacetiletý Švéd se v NHL prosadil jako první gólman od ledna 2020, kdy skóroval Pekka Rinne z Nashvillu.

Chicago, v jehož sestavě kvůli spekulacím o výměně chyběl Patrick Kane, na ledě San Jose třikrát vedlo.

O náskok ale vždy přišlo a zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých Blackhawks rozhodli o páté výhře za sebou. Mrázek zaznamenal asistenci u třetího gólu Jestřábů a do statistik se zapsal podruhé v sezoně.

Výsledky:

Columbus – Edmonton 6:5, Washington – NY Rangers 6:3, Montreal – Ottawa 2:5, Detroit – Tampa Bay 0:3, New Jersey – Philadelphia 7:0, Vancouver – Boston 1:3, St. Louis – Pittsburgh 2:3 v prodl., Colorado – Calgary 4:1, Vegas – Dallas 2:3 po sam. nájezdech, Carolina – Anaheim 2:3. San Jose – Chicago 3:4 po sam. nájezdech.

3.Winnipeg5935123182:15571
4.Minnesota5932621172:16470