9. 12. 2022

Box má dalšího krále! Canelo složil Planta v 11. kole a získal všechny velké pásy

Mexickému boxerovi se podařil historický úspěch, stal se teprve šestým mužem, a prvním Mexičanem, kterému se podařilo sjednotit všechny 4 nejdůležitější boxerské tituly.

V 11. kole duelu o titul mistra světa v superstřední hmotnostní kategorii (do 76 kg) verze IBF knokautoval Caleba Planta z USA a ke třem ze čtyř nejprestižnějších opasků v této kategorii přidal i poslední. Je vůbec prvním šampionem v historii, který sjednotil všechny tituly v superstřední váze.

Jednatřicetiletému Mexičanovi se to podařilo za méně než 12 měsíců. Dosáhl již 57. vítězství v profesionální kariéře (39 KO), na kontě má i dvě remízy a jedinou prohru utrpěl v roce 2013 s Američanem Floydem Mayweatherem. 

V MGM Grand Hotel v Las Vegas nastaly rozhodující okamžiky v 11. kole. Favorit poslal Planta dvakrát k zemi. Nejprve levým hákem, potom i pravým. Stal se jen šestým boxerem v dějinách, který držel najednou opasky všech čtyř organizací.

„Nebylo snadné dokázat něco takového. Spolu s mým týmem jsem to dotáhl daleko. Triumf věnuji speciální Mexiku,“ řekl vítěz. Devětadvacetiletému Plantovi uštědřil první prohru v kariéře (21-1). „Soupeř mi to pořádně ztížil. I potom chtěl pokračovat, ale řekl jsem mu, že není ostuda skončit. Já už jsem byl na vrcholu,“ citovala Álvareza agentura AFP.

Instagram did not return a 200.