21. 5. 2024

Boston v NBA klopýtl s Phoenixem, utkání v Minnesotě poznamenala šarvátka!

Vedoucí tým NBA Boston prohrál již počtvrté z posledních šesti zápasů. Doma nestačil v pátek na basketbalisty Phoenixu a podlehl 94:106.

Oslabení Suns udrželi ligového lídra ligy na úspěšnosti střelby 38 procent.

Duel Minnesoty s Orlandem ovlivnila šarvátka ze třetí čtvrtiny, po níž rozhodčí vyloučili pět hráčů. Orlando zvítězilo 127:120.

Potyčku odstartovala „výměna názorů“ mezi Austinem Riversem a Mo Bambou, kteří skončili na zemi a museli je od sebe oddělit rozhodčí i členové realizačních týmů.

Sudí vyloučili také domácí dvojici Jaden McDaniels, Taurean Prince a hostujícího Jalena Suggse.

Minnesota dříve přišla i o zraněného Kylea Andersona a duel nakonec nezvládla, i když D’Angello Russell nasbíral 29 bodů, 10 doskoků a šest asistencí.

Boston doplatil na mizernou úspěšnost střelby. Jaylen Brown při 27 bodech proměnil jen 9 střel z 21, Jayson Tatum měl bodů 20: úspěšné pouhé tři pokusy z 15 celkových střel a ke třem trojkám přidal 11 šestek. Suns průběžně vedli až od 20 bodů, jenže po třech čtvrtinách o jediný.

Závěrečnou část však odstartovali šňůrou 8:0. Táhl je Mikal Bridges s 25 body, 15 bodů a osm asistencí přidal zkušený Chris Paul.

Přestřelku v Texasu ovládla Philadelphia, jež už v poločase nastřílela San Antoniu 73 bodů. Třetí tým Východní konference nakonec vyhrál 137:125.

Sixers spoléhali na Joela Embiida s 33 body a 10 doskoky. Spurs sice měli úspěšnost střelby přes 58 procent, srazilo je ale 18 ztrát.

„Dovolit soupeři skórovat 26 bodů z 18 ztrát? To je potom nemožné vyhrát, je to největší zklamání z celého zápasu,“ řekl po osmé prohře za sebou trenér Gregg Popovich.

Spurs mohl těšit jen výkon nováčka Malakiho Branhama, jenž si vylepšil osobní statistiky na 26 bodů. Trefil 11 z 16 střel.

Atlanta uspěla 115:108 v Utahu. Trae Young se blýskl 27 body, De’Andre Hunter dal o jeden méně.

Vít Krejčí duel sledoval pouze z lavičky. Jazz nepomohlo ani 25 bodů a 10 doskoků Lauriho Markkanena.

Portland ve Washingtonu prohrával až o 20 bodů, přesto zvítězil 124:116. A to díky Anferneemu Simonsovi, který nastřílel 33 bodů včetně devíti trojek z 12 pokusů.

Damian Lillard přidal 29 bodů. Wizards nestačilo 34 bodů Bradleyho Beala či 32 bodů a 10 doskoků Kristapse Porzingise.

Výsledky pátečních zápasů NBA:

Boston – Phoenix 94:106, Detroit – Charlotte 118:112, Houston – Toronto 111:117, Indiana – Sacramento 107:104, Minnesota – Orlando 120:127, San Antonio – Philadelphia 125:137, Utah – Atlanta 108:115, Washington – Portland 116:124.

1.Denver52361669,2
2.Minnesota55282750,9