30. 5. 2024

Bobby Ryan jako kapitán? Američané vyšlou do Pekingu silný výběr

Na olympijských hrách 2018 vypadl hokejový tým USA už ve čtvrtfinále. Zámořský tým to bude chtít napravit už za několik týdnů v čínském Pekingu.

Vzhledem k absenci hráčů z NHL ztratí nominace Spojených států amerických hodně sil, ale i tak vyšle do Číny velmi silný výběr. Takto vypadá ideální americká sestava před olympijskými hrami.

Brána:

Strauss Mann – Brandon Maxwell – Drew DeRidder

Strauss Mann by mohl být pro USA jedničkou pod olympijskými kruhy. Mladý třiadvacetiletý brankář momentálně působí v týmu Skellefteå AIK, kde má vynikající 93% úspěšnost zákroků.

Ve své premiérové sezoně v Evropě by se mohl stát jedničkou své země na olympijských hrách. Očekává se, že o místo dvojky budou bojovat Brandon Maxwell, který byl na soupisce USA i v roce 2018, a Drew DeRidder, jednadvacetiletý brankář Michiganské univerzity.

Ve statistikách úspěšnosti zákroků patří k nejlepším brankářům v NCAA.

Obrana:

Steven Kampfer – Luke Hughes

Jordan Schmaltz – Ryan Gunderson

Nick Ebert – Jake Sanderson

Nate Prosser

Zkušenosti, rychlost, houževnatost, přehled a útočnost. Všechny tyto aspekty lze nalézt při pohledu na těchto sedm jmen.

Elitní obrannou dvojici by tvořila dvojice Steven Kampfer – Luke Hughes. Kampfer je jedním z nejproduktivnějších obránců Kazaně a nejmladší z klanu Hughesů, Luke, možná bude sbírat zkušenosti před příchodem do NHL.

Druhým obráncem je Jordan Schmaltz. Osmadvacetiletý obránce hraje ve Finsku za HIFK, kde může stejně jako Kampfer v Kazani poskytovat kvalitní podporu ofenzivě.

Očekává se, že vedle něj bude hrát Ryan Gunderson. Účastník olympijských her 2018 by měl obranné linii dodat potřebné zkušenosti. Ve třetí obranné dvojici najdeme bývalého beka Slovanu Bratislava Nicka Eberta, který si přesun do Evropy užívá a hokejem se baví.

Po jeho boku bude stát mladý Jake Sanderson, který byl kapitánem USA na letošním mistrovství světa. Stejně jako v Hughesově případě by mu start na akci tohoto kalibru mohl pomoci před debutem v NHL.

Jako sedmého obránce jsme si vybrali Natea Prossera. Přestože tento zkušený obránce v této sezóně ještě neodehrál ani jeden zápas, mohl by být stejně jako Gunderson jakýmsi mentorem pro mladé obránce.

Útok:

Matty Beniers – Marc Arcobello – Bobby Ryan

Michael Mersch – Brian O’Neill – Jordan Schroeder

Kenny Agostino – Andy Miele – Peter Mueller

Jeremy Bracco – Nick Shore – Reid Boucher

Ryan Lasch – Ryan Stoa

Při pohledu na útočnou sestavu stojí za zmínku, že stejně jako před čtyřmi lety mají Američané z čeho vybírat. Elitní trojice Matty Beniers – Marc Arcobello – Bobby Ryan. Kombinace mladých útočníků se zkušenými skauty by mohla fungovat.

Dvojka loňského draftu má velký potenciál, který by mohl začít naplňovat v Pekingu po boku dvou praváků. Ve druhé řadě se nachází duo z Jokeritu Helsinky. Jmenovitě Brian O’Neill a Jordan Schroeder.

Oba hráči patří k lídrům Jokers, takže se očekává, že by se jim mohlo dařit i v národním týmu. Doplňuje je Michael Mersch, který je jedním z nejlepších hráčů působících v AHL.

Ve třetí lajně, podobně jako v té druhé, je tandem z týmu KHL. Řeč je o Kennym Agostinovi a Andym Mieleovi. I jim se v klubu daří, takže nevidíme důvod, proč toto duo rozdělovat. Doplňuje je snajpr Komety Brno Peter Mueller, od kterého se v Pekingu očekávají góly.

V kontrolní linii najdeme Nicka Shorea, který je známý z působení v Dukle Trenčín. Jeremy Bracco a Reid Boucher budou hrát na křídlech. Jedná se o subtilní útočníky, kteří by měli soupeřům dělat problémy, zejména díky svému skvělému bruslení. Zkušení útočníci Ryan Lasch a Ryan Stoa budou čekat na své místo.