28. 5. 2024

Bitvy o šampionský pás welterové váhy organizace Oktagon MMA! Jak šel čas?

Jak historicky putoval pás pro držitele titulu welterové váhy, tedy do 77 kilogramů, v rámci československé organizace Oktagon MMA?

Pojďme si připomenout bitvy o šampionský pás welterové váhy. Zápasy o prozatimní nebo-li dočasný titul ve výčtu neuvádíme.

#2022 Šampion Kozma po letech padl, sklonit se musel před brazilskou senzací

Oktagon MMA se na prosincovém turnaji s pořadovým číslem 37 v Ostravě celkem překvapivě dočkal nového krále velterové váhy.

Karvinského rodáka Davida Kozmu střídá brazilský bijec Kaik Brito.

„Růžovému panterovi“ se nepodařilo pošesté obhájit titul. Držel ho čtyři roky a bezmála 1500 dní.

Hbitý Kaik Brito byl nad jeho síly, Kozma odolával tak, až se dvanácti tisícovkám lidí v hledišti tajil dech.

Už už to vypadalo, že musí odklepat. Stejně se ale zvednul na nohy. Vydržel nespočet úderů. Zkrvavělý, v mdlobách. Až ve třetím kole sudí duel ukončil.

📽 Záznam zápasu:

#2022 Kozma popáté obhájil titul! Legendárního Monstera k ničemu nepustil

Vyprodaná Ostravar Aréna hostila počátkem dubna roku 2022 turnaj Oktagon 32.

V hlavním zápase o titul ve velterové váze předvedl šampion David Kozma další vynikající výkon a legendárního Petra „Monstera“ Knížete k ničemu výraznějšímu nepustil.

Růžový panter dominoval po celý duel a zaslouženě zvítězil na body.

Svému staršímu sokovi tak oplatil porážku z roku 2017.

📽 Záznam zápasu:

#2021 Kozma obhájil pás šampiona Oktagonu, Veličkoviče knokautoval

Český MMA bojovník David Kozma knokautoval v Brně ve 4. kole Srba Bojana Veličkoviče a obhájil pás šampiona Oktagonu ve velterové váhové kategorii.

Kozma vyhrál titulový zápas této organizace popáté a udržel si neporazitelnost pod její hlavičkou.

 „Je to neuvěřitelné. Zažil jsem tento pocit už hodněkrát, ale čím vícekrát ho zažívám, tím je to sladší,“ řekl Kozma po výhře nad veteránem UFC.

Veličkovič nahradil v titulovém zápase zraněného Ivana Buchingera ze Slovenska, který se toužil stát historicky prvním trojnásobným šampionem ve světě MMA.

📽 Záznam zápasu:

#2021 Proti Apollovi čekala Kozmu nejnáročnější obhajoba

Růžového Pantera čekala v doposud nejnáročnější obhajoba titulového pásu velterové váhy. Tentokrát se mu postavil nebezpečný Brazilec a veterán UFC Leandro Silva.

V titulovém duelu Kozma – Apollo jsme nakonec byli svědky 5 kol trvající války, která nabídla fanouškům jeden z nejlepších zápasů v celé historii Oktagonu.

Úřadující šampion David Kozma byl v zápase od počátku lepším a aktivnějším bojovníkem. V utkání sice prolil Růžový panter spoustu krve, ovšem z trůnu sesazen nebyl.

Apollo ho měl sice ve 4. kole doslova na lopatě po knockdown úderu, nicméně rodák z Karviné znovu ukázal srdce válečníka, a díky ovládnutí posledního šampionského kola ztrhl vítězství na svoji stranu.

📽 Záznam zápasu:

#2020 Ani napodruhé Kertesz recept na Kozmu nenešel

Davida Kozmu čekala 17. října 2020 další obhajoba titulu na Oktagou 17.

Soupeřem mu byl Maďar Máté Kerstesz, s nímž se již jednou v Oktagonu utkal a ve velice atraktivním duelu dokázal vyhrát na body. Turnaj proběhl za výrazně stížených podmínek v Brně bez diváků.

David Kozma předvedl s Maté Kertészem další vyrovnanou bitvu a v reklamě na MMA udolal maďarského válečníka znovu na body, čímž obhájil svůj pás welterové váhy a pozici šampiona Oktagonu.

📽 Záznam zápasu:

#2019 Kozma se od Piráta před domácím publikem o titul oloupit nenechal

Zaplněná ostravská aréna zažila 18. března na akci Oktagon 11 hned několik napínavých soubojů.

Ač se před zápasem prohlašoval za nového krále velterové váhy, po zápase musel před soupeřem smeknout.

Samuel Kristofič, známý pod přezdívkou Pirát, na Davida Kozmu nestačil, ani v jednom z pěti kol na něj nenašel recept. Mistrovský pás tak zůstává českému zápasníkovi.

📽 Záznam zápasu:

#2018 Gábor se zranil, historicky první welterový titul pro Kozmu

David Kozma a proti němu Gábor Bestie Boráros, vyhecovaný souboj, který po několika měsících přešel ze slovních útoků konečně do klece na listopadové akci Oktagon 10 v pražské O2 aréně.

Jenže na ostré lokty a velké bomby nakonec nedošlo. Po prvním kole, které Kozma vyhrál, se oba zápasníci ve druhém ohřáli jen chvíli.

Boráros v souboji špatně dopadl na zem a koleno nevydrželo. Grimasa, odklepání a konec ve druhém kole na T.K.O. Kozma se tak stal šampionem welterové váhy organizace Oktagon MMA.

📽 Záznam zápasu: