19. 6. 2024

Bitvy o šampionský pás střední váhy Oktagonu? Takhle šel čas!

Zdroj: Depositphotos

Jak historicky putoval pás pro držitele titulu střední váhy, tedy do 84 kilogramů, v rámci československé organizace Oktagon MMA?

Pojďme si připomenout bitvy o šampionský pás střední váhy. Zápasy o prozatimní nebo-li dočasný titul ve výčtu neuvádíme.

#2023 Kincl vrátil Vémolovi 5 let starou porážku a podruhé obhájil titul

Velká odveta po pěti letech mezi Karlosem Vémolou a Patrikem Kinclem přinesla na květnové akci Oktagon 43 naprosto unikátní a netradiční bitvu.

V srdci pražské O2 arény se téměř všech pět kol se zápasilo výhradně u pletiva, kde Vémola sice tlačil, ale zároveň inkasoval nespočet menších úderů, ze kterých si odnesl zdevastovaný obličej.

Z jasného vítězství na body se nakonec radoval Kincl, který tak uhájil šampionský pás střední váhy organizace Oktagon MMA.

Zápas lámal rekordy v počtu prodaných PPV i vkladů sázkových kanceláří.

🎥 Záznam souboje:

#2022 Kinclova dominantní a první obhajoba

Přední český bojovník MMA Patrik Kincl knokautoval v prvním kole Alexe Lohorého a obhájil pás šampiona organizace Oktagon ve střední váze.

Souboj s francouzským vyzyvatelem ukončil na galavečeru Oktagon 35 v brněnské Winning Group Areně už na konci druhé minuty.

„Dnes mi vše sedlo a už před zápasem jsem cítil, že je to ten správný den. Alex mi přišel maličko unavenější, měl jsem lepší timing. Snažil se držet v zápase, ale mně to sedlo,“ dodal Kincl.

🎥 Záznam souboje:

#2022 Kincl si poprvé pod Oktagonem došel pro titul

Hradecký zápasník Patrik Kincl vybojoval volný pás ve střední váze v největší domácí organizaci smíšených bojových sportů Oktagon MMA.

V pětikolovém zápase přemohl slovenského bojovníka Samuela „Piráta“ Krištofiče.

Vítězství to bylo dominantní, když Kincl čtyři kola diktoval tempo duelu.

„Je pravda, že před zápasem jsem říkal, že mě bodový výsledek úplně neuspokojí. Na druhou stranu to ve finále byl vydřený zápas, takže jsem s ním spokojený,“ hodnotil na tiskové konferenci Kincl.

Duel Kincla s Krištofičem byl hlavním zápasem galavečera, jenž uzavřel program turnaje Oktagon 31. V pražské 02 aréně ho sledovalo přes deset tisíc fanoušků!

🎥 Záznam souboje:

#2021 Karlos přejel Ďatelinku, pás však nedostal

Karlos Vémola bez problémů porazil v hlavním zápase akce Oktagon 22 v brněnském Boby Centru Slováka Milana Ďatelinku.

Duel, před kterým těsně nesplnil váhový limit a přišel kvůli tomu o mistrovský pás organizace ve střední váze, ukončil Vémola již v prvním kole na škrcení.

„Třicet let shazuji do váhy a nikdy se mi to nestalo. Všichni, co mě kritizujete, sáhněte si do svědomí. Osmdesát procent lidí v České republice má problémy s váhou. Omluvit bych se tak chtěl jen Ďatlovi,“ řekl Vémola, kterému chybělo ke splnění váhového limitu 0,6 kg.

Střední váha tak po tomto duelu zůstala bez šampiona.

🎥 Záznam souboje:

#2020 Historicky první titul šampiona střední váhy získal Vémola

Přední český MMA bojovník Karlos Vémola porazil v brněném Boby Centru Alexe Lohorého z Francie jednoznačně na body a získal historicky první pás šampiona organizace Oktagon ve střední váze.

Pětatřicetiletý Vémola byl favoritem zápasu a svou roli jednoznačně splnil, ve všech pěti kolech byl lepší než soupeř.

Lohoré ofenzivně prakticky nic nepředvedl a neustále se bránil na zemi.

🎥 Záznam souboje: