21. 2. 2024

Bitvy o šampionský pás pérové váhy organizace Oktagon MMA! Jak šel čas?

Jak historicky putoval pás pro držitele titulu pérové váhy, tedy do 66 kilogramů, v rámci československé organizace Oktagon MMA?

Pojďme si připomenout bitvy o šampionský pás pérové váhy. Zápasy o prozatimní nebo-li dočasný titul ve výčtu neuvádíme.

#2022 V souboji mladých nadějí udolal Sanikidze do té doby neporaženého Tichotu

Jelikož úřadující šampion Ivan Buchinger dlouhodobě laboroval se zraněním a přes rok nemohl obhajovat titul, vhodila organizace Oktagon MMA mistrovský pás mezi dva hladové vlčáky.

V ostravské Ostravar Aréně jej počátkem prosince na akci Oktagon 37 nakonec vybojoval Mate Sanikidze, který porazil na body rostoucí českou hvězdu Jakuba Tichotu.

Třiadvacetiletý Gruzínec tak potvrdil roli mírného favorita.

📽 Záznam zápasu:

#2021 Buchinger v drsné bitvě udolal Barboríka a stal se prvním double champem

Slovenský MMA bojovník Ivan Buchinger porazil začátkem září v pětikolové bitvě titulového zápasu organizace Oktagon 27 v Bratislavě krajana Vojtu Barboríka jednoznačně na body a získal pás šampiona v pérové váhové kategorii.

Pětatřicetiletý Buchinger se stal zároveň prvním bojovníkem Oktagonu, který získal do svého držení současně dva mistrovské pásy, jelikož už v lednu 2021 získal titul ve váze lehké.

„Byl to brutální zápas. Kloubou dolů před Vojtou. Nečekal jsem, že tolik vydrží. Myslel jsem, že jej dokážu ve čtvrtém nebo pátém ukončit, ale nepodařilo se mi to. V prvním nebo druhém kole jsem byl kousek od K.O.,“ zhodnotil duel.

📽 Záznam zápasu: