19. 4. 2024

Bídná Sparta na Stínadlech ztratila dvougólové vedení a veze pouze bod!

Už čtvrtou remízu v řadě zapsali hráči pražské Sparty. Zápas na teplických Stínadlech měli přitom skvěle rozehraný když ve 40.minutě vedli 0:2.

Letenští vedli po gólech Jankta a Čvančary v poločase 2:0, pak ale dvěma góly zaúřadoval teplický objev Abdallah Gning.

Vyrovnávací trefa se zrodila po hrubce Caspera Höjera, který si nechal utéct přihrávku debutanta v brance Matěje Kováře. Podívejte se na klíčové momenty zápasu.

Sparťanský trenér Priske udělal jednu změnu v základní sestavě oproti minulému kolu a domácí bezbrankové remíze se Zlínem.

Místo dosavadní brankářské jedničky Holce postavil mezi tyče k ligové premiéře gólmana reprezentační jednadvacítky Kováře, jehož hostování z Manchesteru United oznámili Letenští teprve v pátek.

Teplický kouč Jarošík nahradil ve středu pole Kříšťana Juklem, jenž před týdnem pomohl asistencí na vítěznou branku k výhře 3:2 nad Jabloncem.

Jako první zahrozil obstřelem na zadní tyč Jankto, který těsně minul Muchovu bránu. Napodruhé z podobné pozice už se reprezentační záložník nezmýlil.

V 12. minutě prodloužil Kuchta z prvního dotyku míč za obranu a Jankto dokončil gólovou spolupráci dvou letních sparťanských posil.

Domácí mohli odpovědět vzápětí, když po Kovářově „žlutém“ faulu na Gninga před pokutovým územím vypálil z přímého kopu Kučera, jeho tečovaná střela ale proletěla metr nad břevnem.

Další velkou šanci neproměnil Hybš. Severočeši ale nakonec místo vyrovnávací branky jako už poněkolikáté v sezoně nezvládli standardní situaci.

Höjerův rohový kop si ve 40. minutě našel ve vápně Čvančara a hlavou vstřelil čtvrtý gól v ligové sezoně.

V ofenzivním prvním poločase se nakonec prosadily oba celky. Fila hlavou sklepl Hyčkův centr na Gninga a senegalský útočník ve 42. minutě prodloužil stejným způsobem míč do sítě. Gning brankou navázal na výkon z minulého týdne, kdy si připsal gól a asistenci.

Vysoké tempo pokračovalo před největší teplickou návštěvou sezony i po pauze, více než 10 tisíc diváků už ale nevidělo tolik gólových příležitostí jako v úvodním dějství.

Po hodině hry si připsal první vážnější zákrok Kovář, jenž byl včas na zemi po křižné ráně střídajícího Žáka.

Na druhé straně mohl přidat svůj druhý gól Jankto, v ideální pozici ale netrefil prostor mezi tyčemi.

V 83. minutě přišel další velký Gningův moment.

Po obrovské chybě ve sparťanské rozehrávce se domácí útočník šikovně obtočil kolem stopera Zeleného a střelou na přední tyč zařídil Severočechům cenný bod. Třiadvacetiletý Senegalec má v lize bilanci čtyř gólů v osmi utkáních.

Hosté mohli skóre zvrátit na svou stranu v úplném závěru, Höjera ale včasným vyběhnutím vychytal Mucha a po následném roku vytáhl teplický gólman ještě lepší zákrok proti Pavelkovi.

Teplice bodovaly se Spartou po pěti zápasech. Trápící se Pražané získali v úvodních osmi kolech jen 13 bodů, za posledních 16 let měli horší bilanci jen v sezoně 2019/20 (11 bodů).

FK Teplice – Sparta Praha 2:2 (1:2)
Branky: 42. a 83. Gning – 16. Jankto, 40. Čvančara. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Caletka – Franěk (video). ŽK: Jukl – Kovář, Jankto. Diváci: 10.555.
Teplice: Mucha – Vondrášek, Knapík, Hybš – Hyčka, Kučera, Jukl (73. Dramé), Urbanec (73. Shejbal) – Trubač – Gning (90.+2 Kodad), Fila (61. Žák). Trenér: Jarošík.
Sparta: Kovář – Mejdr, Sörensen, Zelený, Höjer – Jankto (76. Karabec), Pavelka, Sadílek, Daněk – Čvančara, Kuchta (68. Wiesner). Trenér: Priske.