Biatlonistům se už nebudou body z MS počítat do bojů o křišťálové glóby! Co dál?

Nejlepší světové biatlonisty a biatlonistky čeká od nové sezony výrazná změna! Mezinárodní biatlonová unie (IBU) zavedla úpravy pro celkové hodnocení Světového poháru.

Body ze závodů na mistrovství světa se už nebudou do SP počítat a nově se závodníkům nebudou škrtat dva nejhorší výsledky. Výrazně se také změnily bodové rozestupy mezi nejlepšími.

“Bodový systém pro celkové skóre i jednotlivé disciplíny byl upraven tak, aby se zvýšily rozdíly mezi nejlepšími výsledky, což zajistí, že pokud biatlonisté budou nuceni vynechat závod kvůli nemoci, stále budou mít šanci vyhrát křišťálové glóby,” uvedla IBU na svém webu po rozhodnutí členů výkonné rady v Salcburku.

Zatímco dosud se na Světovém poháru například mezi medailisty rozdělovalo 60 bodů za první místo, 54 za druhé a 48 za třetí, nově to bude 90 – 75 – 60. Nadále bude bodovat ve sprintu, stíhačce i individuálním závodu 40 biatlonistů, závody s hromadným startem jsou jen pro elitní třicítku.

Velký křišťálový glóbus v historii českého biatlonu získaly jen dvě ženy: Gabriela Soukalová za sezonu 2015/16 a v roce 1990 Jiřina Adamičková. Současná domácí jednička Markéta Davidová skončila v posledním ročníku SP desátá.

Instagram did not return a 200.