15. 6. 2024

Benzema na adresu Viníciuse: Takhle měl hrát už dávno!

Karima Benzema zažil fantastický rok 2021 a byl dokonce vyhlášen nejlepším francouzským hráčem kalendářního roku, když porazil Kyliana Mbappého.

Útočník Realu Madrid se pro francouzský magazín rozpovídal o své vlastní kariéře a stylu hry i o vztahu s Viniciem.

Francouz je v poslední době jedním z nejdůležitějších hráčů Realu Madrid, ne-li vůbec nejdůležitějším, a pomáhá rozvíjet své okolí, včetně brazilského mladíka Viníciuse. „Snažím se, aby se ostatní zlepšovali,“ řekl pro France football.

„Vezměme si například Vinicia. Vím, že jsem mu pomohl. Musíte se ho ptát a on dnes není stejný hráč, jako když přišel.Předvádí výkony, které měl předvádět už před nějakou dobou. Je to dobrý, mladý hráč. Musíte s ním prostě mluvit. Vím, že byl schopen udělat mnohem víc,“ chválí mladšího kolegu.

S brazilským křídelníkem však neměl vždy skvělý vztah. V loňském duelu Ligy mistrů kamery zachytily Benzemova ostrá slova, která byla mířena proti Viniciusovi: „Hraje proti nám, nenahrávej mu!“ prosil svého krajana Mendyho.

Tuhle nehezkou situaci však klub vyřešil a Benzema naopak Brazilci pomáhá stát se lepším fotbalistou. „Dvěma nebo třemi připomínkami na hřišti, ve dvou nebo třech pohybech, jsem mu ukázal věci, zejména ve finální třetině. Musí se sám rozhodovat, zda přihrát, nebo vystřelit. Musí zvednout hlavu a dívat se dopředu. To teď dělá a vidíme skutečného Vinicia.“

Benzema má také jasnou představu o tom, jak by rád hrál. „Mám rád fotbal na jeden dotek, když je plynulý,“ řekl. „Je to jako řídit Ferrari. Fotbal musí být elegantní a krásný. Dát gól je jako sešlápnout plynový pedál ve Ferrari. Je to čistý adrenalin.“

Real Madrid se v posledním 16. kole Ligy mistrů utká s Paris Saint-Germain a Benzema hovořil o svém francouzském spoluhráči a útočníkovi PSG Mbappém.

„Je to jeden z nejlepších hráčů na světě a bude z něj opravdu skvělý hráč,“ poznamenal. Máme to štěstí, že spolu hrajeme v národním týmu. Vidím jeho potenciál a vím, čeho je schopen.“