28. 3. 2024

Bayern uhlídal Lewandowského a zapsal další výhru! Slaví i Schick s Hložkem!

Zatím bezkonkurenčně postupuje fotbalovou Ligou mistrů v plzeňské skupině C mnichovský Bayern.

Bavorský velkoklub k výhře 2:0 na hřišti milánského Interu přidal v úterý další úspěch, stejným výsledkem se rozešel s Barcelonou a s plným počtem bodů vévodí tabulce.

Fotbaloví fanoušci napříč planetou upírali zraky na Roberta Lewandovského, jenž se poprvé po svém odchodu z bavorského velkoklubu představil v Allianz Areně.

Právě polský kanonýr však několikrát v zakončení selhal, domácí tak díky rozhodující trefě Lucase Hernándeze mohli slavit již páté vítězství v řadě proti Blaugranas.

To zdvojnásobil Leroy Sané, jenž v 54. minutě doslova proletěl mezi stopery Barcy a překonal ter Stegena.

Leverkusen s dvěma Čechy slaví

Leverkusenu s českými reprezentanty Adamem Hložkem a Patrikem Schickem v základní sestavě se doma podařilo dvěma góly v závěru utkání zdolat Atlético Madrid rovněž 2:0.

Pro trápící se mužstvo je výhra v Lize mistrů velká vzpruha.

Leverkusen totiž v úvodu Ligy mistrů prohrál na hřišti FC Bruggy 0:1 a v německé Bundeslize zatím zapsal pouze jedinou výhru.

Sporting překvapuje

Fotbalisté Sportingu Lisabon vyhráli i druhé utkání ve skupině D Ligy mistrů. O vítězství 2:0 nad Tottenhamem rozhodli dvěma góly v závěru.

V 90. minutě se trefili střídající Paulinho a v nastavení Arthur Gomes.

Sporting tak navázal na úvodní triumf na hřišti Frankfurtu, navíc stále neinkasoval. Tottenham naopak po domácí výhře nad Marseille poprvé ztratil.

Bruggy šokovaly v Portu

Stoprocentním lídrem skupiny B jsou Bruggy, které uspěly překvapivě vysoko 4:0 v Portu.

Skóre uzavřel norský útočník Antonio Nusa, jenž se ve věku 17 let a 189 dní stal nejmladším střelcem při debutu v Lize mistrů.

Kloppovu družinu spasil Matip

Liverpool poslal do vedení Salah, ve 24. minutě ale srovnal nekompromisní ránou pod břevno Kudus.

Reds prohráli před týdnem 1:4 v Neapoli a dlouho to vypadalo, že neuspějí ani v druhém duelu skupiny, v 89. minutě ale vysvobodil favorita hlavou Matip.

Kouč Jürgen Klopp vyhrál i páté utkání proti Ajaxu v milionářské soutěži.

Frankfurt veze z Francie cenné body

O třech bodech rozhodli Orli na konci prvního dějství, kdy se po nešťastné teči domácích dostal k míči Jesper Lindström a vsítil jediný gól utkání.

Olympique tak ani ve druhém duelu mezi evropskou elitou nedokázal navázat na své výkony z domácí soutěže, kde dosud neprohrál.

Fotbalová Liga mistrů – 2. kolo:
Skupina A:
Liverpool – Ajax Amsterdam 2:1 (1:1)
Branky: 17. Salah, 89. Matip – 27. Kudus. Rozhodčí: Dias (Portug.).
Skupina B:
Bayer Leverkusen – Atlético Madrid 2:0 (0:0)
Branky: 84. Andrich, 87. Diaby. Rozhodčí: Oliver (Angl.).
FC Porto – FC Bruggy 0:4 (0:1)
Branky: 15. Jutglá z pen, 47. Sowah, 52. Skov Olsen, 89. Nusa. Rozhodčí: Sidiropulos (Řec.).