18. 5. 2024

Bayern prohrál v Mönchengladbachu a může přijít o vedení v německé lize!

Fotbalisté Bayernu Mnichov podlehli v německé lize 2:3 v Mönchengladbachu, kde hráli od 8. minuty bez vyloučeného Upamecana, a mohou přijít o první místo.

V čele tabulky je může po 21. kole vystřídat Union Berlín, který hraje v neděli se Schalke.

Lipsko zvítězilo 3:0 ve Wolfsburgu, v jehož dresu debutoval osmnáctiletý český záložník Lukáš Ambros. Stuttgart zdolal Kolín nad Rýnem 3:0 a připsal si první výhru v tomto roce.

Bayern prohrál teprve podruhé v tomto bundesligovém ročníku a potvrdil, že se mu proti Mönchengladbachu nedaří. Nedokázal ho porazit v posledních pěti zápasech, z nichž čtyřikrát nebodoval.

Upamecano v úvodu zápasu nedovoleně zastavil v úniku Pléu, za což obdržel červenou kartu. Oslabení hosté zanedlouho inkasovali po přesné střele Stindla z hranice vápna.

Bayernu se podařilo vyrovnat ještě v prvním poločase, Davies našel ve vápně Choupo-Motinga, který střelou z první překonal Omlina.

Domácí šli opět do vedení v 55. minutě zásluhou Hofmanna. V závěru inkasoval Sommer potřetí. Švýcarský gólman, který v lednu přišel do Bayernu právě z Mönchengladbachu, nestačil na Thuramovu střelu.

Mönchengladbach od sezony 2017/18 porazil Bayern již pošesté, což se žádnému jinému týmu nepodařilo.

Početní výhodu měl také Freiburg, který vyhrál v Bochumi 2:0 a zůstává na čtvrtém místě. Na konci prvního poločasu se po rohovém kopu prosadil Gregoritsch.

Po pauze zvýšil přesnou hlavičkou Höler. Bochum hrála od 64. minuty v deseti po Losillově červené kartě.

Lipsko napravilo prohru s Unionem Berlín z minulého kola jasným vítězstvím nad Wolfsburgem. V 74. minutě přišel na hřiště Ambros a připsal si první bundesligový start od přestupu ze Slavie Praha v roce 2020.

Stuttgart zvítězil po šesti zápasech, s Kolínem nad Rýnem si poradili jednoznačně i díky gólu Gila Diase, který skóroval poprvé po nedávném příchodu z Benfiky Lisabon.

Výsledky 21. kola německé fotbalové ligy

Bochum – Freiburg 0:2 (39. Gregoritsch, 51. Höler), Mönchengladbach – Bayern Mnichov 3:2 (13. Stindl, 55. Hofmann, 84. Thuram – 35. Choupo-Moting, 90.+3 Tel), Stuttgart – Kolín nad Rýnem 3:0 (9. Gil Dias, 59. Sosa, 74. Coulibaly), Wolfsburg – Lipsko 0:3 (14. Forsberg, 85. Laimer, 90.+2 Szoboszlai),