19. 4. 2024

Bayern potřetí za sebou jen remizoval a bundesligu vede pouze o bod!

Mnichovský gigant v německé bundeslize i ve třetím utkání v tomto roce pouze remizoval.

Obhájci titulu tentokrát v 18. kole na vlastním stadionu nedokázali porazit Frankfurt a po výsledku 1:1, který předtím uhráli i v Lipsku a s Kolínem nad Rýnem, jsou v čele pořadí už jen o bod před berlínským Unionem.

Tým z metropole naopak ještě na jaře neztratil ani bod, městské derby s Herthou vyhrál 2:0.

Bayern poslal do vedení po 34 minutách hry Sané, v 69. minutě ale vyrovnal Kolo Muani.

Frankfurt neprohrál pošesté za sebou a v nekompletní tabulce je pátý jen s pětibodovou ztrátou na lídra. O dva body se před Eintracht posunul Freiburg, který doma porazil Augsburg 3:1 a slaví první jarní výhru.

Skóre berlínského derby otevřel až minutu před poločasem po přesném centru Trimmela hlavou Doekhi a v 67. minutě stanovil konečný výsledek Seguin.

Union po zimní přestávce potřetí vyhrál, Hertha naopak ani na třetí pokus nebodovala a je předposlední se ztrátou dvou bodů na nesestupové pozice.

Mohuč deklasovala Bochum 5:2 a hattrickem se o to zasloužil útočník Onisiwo. Domácí tým se dočkal výhry po šesti ligových utkáních, soupeři po druhé porážce za sebou patří barážová pozice.

Brémy s Jiřím Pavlenkou v brance zvítězily doma nad Wolfsburgem 2:1. Oba góly vstřelil Füllkrug, ten první z penalty, a s 13 brankami se posunul do čela tabulky kanonýrů.

Pavlenku překonal až v 90. minutě náhradník Paredes. Werder uspěl po čtyřech porážkách, Wolfsburg naopak prohrál poprvé po deseti utkáních a na sedmé pozici mu chybí na pohárové příčky dva body.

Pavel Kadeřábek v základní sestavě Hoffenheimu musel strávit domácí porážku 1:4 od Mönchengladbachu.

Dvěma góly se na první letošní výhře Borussie podílel Hofmann, domácí čekají na ligové vítězství už osm zápasů.

Německá fotbalová liga – 18. kolo:
Brémy – Wolfsburg 2:1 (23. z pen. a 77. Füllkrug – 90. Paredes)
Freiburg – Augsburg 3:1 (14. Gregoritsch, 31. Höler, 85. Lienhart – 29. Berisha z pen.)
Hertha Berlín – Union Berlín 0:2 (44. Doekhi, 67. Seguin)
Hoffenheim – Mönchengladbach 1:4 (80. Bebou – 12. a 38. Hofmann, 83. Stindl, 90.+1 Wolf)
Mohuč – Bochum 5:2 (28., 57. a 88. Onisiwo, 1. I Če-song, 18. Widmer – 70. Kunde, 72. Mašovič)
Bayern Mnichov – Eintracht Frankfurt 1:1 (34. Sané – 69. Kolo Muani)