27. 4. 2024

Basketbal pod pěti kruhy? Přehled finálových bojů o olympijské zlato!

Zdroj: Freepik

#2016 Rio: Američané byli k nezastavení když v cestě za zlatem zničili Srby!

Američtí basketbalisté podle očekávání obhájili zlaté medaile na olympijských hrách. Na turnaji v Riu de Janeiro ve finále porazili Srbsko 96:66 a vyhráli tak všech osm svých zápasů.

Ve finále Američané předváděli možná nejlepší výkon na turnaji a od druhé čtvrtiny nebylo o vítězi pochyb.

Dařilo se zejména čtyřnásobnému nejlepšímu střelci NBA Kevinu Durantovi, který dal jen za poločas 24 ze svých 30 bodů.

Finále bylo posledním zápasem pro kouče Mika Krzyzewskiho, který s týmem USA vyhrál tři poslední olympiády a na reprezentační lavičce končí s bilancí 88 výher a jedinou prohru ze semifinále mistrovství světa 2006 s Řeckem.

USA vs Srbsko 96:66

Nejvíce bodů: Durant 30, Cousins 13,, Thompson 12, George 9 – Nedovič 14, Mačvan 11, Teodosič 9.