8. 5. 2024

Barcelona ve vypjatém utkání porazila Atlético, rozhodčí udělil dvě červené karty!

Zdroj: Freepik

Fotbalisté Barcelony zvítězili v nedělním utkání 16. kola španělské ligy na hřišti Atletica Madrid 1:0 a na čele tabulky mají tříbodový náskok před druhým Realem Madrid.

Jedinou branku zápasu vstřelil ve 22. minutě Ousmane Dembele po přihrávce Gaviho.

V hektickém závěru viděli červené karty za hrubost domácí Stefan Savić a Ferran Torres z Barcelony. Atletico zůstalo po prohře na pátém místě tabulky.

Fotbalisté Deportiva Almeria podlehli v nedělním utkání 16. kola španělské ligy doma Realu Sociedad 0:2.

David Silva otevřel skóre ve 47. minutě a jeho spoluhráč Alexander Sörloth zvýšil vedení hostů o pět minut později.

Hosté jsou v současné době na třetím místě tabulky La Ligy, šest bodů za druhým Realem Madrid.

Rayo Vallecano podlehlo Realu Betis 1:2. Na začátku zápasu si dal vlastní gól obránce Vallecana Ivan Balliu.

Domácí vyrovnali ve 20. minutě zásluhou Sergia Camela, ale pět minut před koncem prvního poločasu poslal Betis do vedení Luiz Henrique.

V 63. minutě poslal Isaac Palazon míč za záda brankáře hostů, ale gól nebyl uznán pro ofsajd.

Betis se po úspěchu na hřišti Los Vallecanos posunul na čtvrté místo neúplné tabulky o bod před Atletico Madrid, které v neděli večer hrálo s Barcelonou.

Výsledky 16. kola španělské fotbalové ligy

Almería – San Sebastian 0:2 (47. Silva, 52. Sörloth), Vallecano – Betis Sevilla 1:2 (20. Camello – 7. vlastní Balliu, 40. Luiz Henrique), FC Sevilla – Getafe 2:1 (36. Acuňa, 80. Mir – 87. Mayoral), Atlético Madrid – FC Barcelona 0:1 (22. Dembélé).