5. 6. 2023

Bantamový titul ukořistil Dánský žralok Magard, Slovákům se nedařilo

Dánský bojovník Jonas Magard získal titulový pásek v bantamové hmotnostní kategorii na turnaji Oktagon Prime 4 v Pardubicích. V hlavním zápase večera zdolal domácího Filipa Macka na body po 5 kolech a po Slovákovi Tomáši Deákovi se stal druhým držitelem titulu do 61 kg. Dán s přezdívkou „žralok“ upravil svou profesionální bilanci na 13 vítězství a 5 proher.

Do akce se dostala také Lucie Pudilová, která i napodruhé dokázala zdolat Polku Martu Waliczekovou. Velice cennou výhru si připsal Zdeněk Polívka, který překvapivě dokázal na body porazit Poláka Roberta Bryczeka.

S pořádným aplausem vstupoval do klece Jaroslav Jubox Pokorný, který si kroky k oktagonu připomněl po dlouhých třech letech. Na mladšího Milošem Janičiće však nestačil, když se Černohorci povedlo nasadit páku na nohu. Pokorný sedmnáct vteřin před koncem třetího kola odklepal.

Na turnaji startovali dva slovenští bojovníci, přičemž oba své zápasy prohráli. Pavel Langer podlehl v hmotnostní kategorii do 93 kg Francouzi Joricku Montagnacovi na body po třech kolech. František Fodor byl v zápase lehkých vah favorit proti Matouši Kohoutovi, ale neuspěl. Domácí bojovník zvítězil po technickém KO ve 2. kole.

Buchingera i Piráta čekají velkolepé zápasy

Organizátoři během turnaje oznámili očekávané vrcholy dvou následujících turnajů. Hlavní zápas akce Oktagon 29 přinese v sobotu 4. prosince titulovou bitvu ve welterové hmotnostní kategorii (do 77 kg). Dosud nezdolaný obhájce Čech David Kozma nastoupí proti Slovákovi Ivanu Buchingerovi, který je v současnosti držitel dvou titulových opasků a pokusí se o unikátní hattrick.

Pro organizaci Oktagon MMA bude vrcholem roku turnaj Oktagon 30 v pražské O2 aréně. V jeho hlavním zápase měli nastoupit Čech Karlos Vémola a Slovák Samuel Kryštofič. První jmenovaný však pro přetrvávající zranění zrušil účast na zápase a v titulovém zápase do 84 kg jej nahradí jeho krajan Patrik Kincl.

Výsledky:

Bantamová váha (do 61 kg):

Jonas Magard (Dán.) – Filip Macek (ČR) /Magard na body/

Bantamová váha ženy (do 61 kg):

Lucie Pudilová (ČR) – Marta Waliczeková (Pol.) /Pudilová na b ody/

Střední váha (do 84 kg):

Zdeněk Polívka (ČR) – Robert Bryczek (Poľ.) /Polívka na body/

Polotěžká váha (do 93 kg):

Rafael De Sousa Xavier (Br.) – Daniel Toledo (Sp.) /Xavier na TKO ve 2. kole/

Lehká váha (do 70 kg):

Miloš Janičič (Č. Hora) – Jaroslav Pokorný (ČR) /Janičič na submisi ve 3. kole/

Lehká váha (do 70 kg):

Matouš Kohout (ČR) – František Fodor (SR) /Kohout na TKO ve 2. kole/

Bantamová váha ženy (do 61 kg):

Olga Rubinová (Izr.) – Priscila de Souzová (Braz.) /Rubinová na body/

Lehká váha (do 70 kg):

Jakub Bahník (ČR) – Ashleigh Grimshaw (V. Brit) /Bahník na KO v 1. kole/

Polotěžká váha (do 93 kg):

Jorick Montagnac (Fr.) – Pavel Langer (SR) /Montaggnac na body/

Welterova váha (do 77 kg):

Václav Holota (ČR) – Christian Valencia (Šp.) /Holota na submisi ve 3. kole/