20. 4. 2024

Arsenal porazil Tottenham 2:0 a anglickou ligu vede o osm bodů!

Fotbalisté Arsenalu vyhráli na hřišti Tottenhamu 2:0 a anglickou ligu vedou o osm bodů před obhájcem titulu Manchesterem City.

V dalším londýnském derby Chelsea porazila Crystal Palace 1:0 a v lize naplno bodovala po třech zápasech.

Stejným poměrem zvítězil v duelu 20. kola nad nováčkem z Fulhamu i Newcastle a v neúplné tabulce se posunul na třetí místo před Manchester United.

Arsenal vstřelil oba góly na stadionu svého rivala v prvním poločase.

Ve 14. minutě si gólman Tottenhamu Lloris srazil Sakův centr za záda.

Mistr světa s Francií z roku 2018 si ve svém 354. startu v Premier League připsal premiérovou vlastní branku.

Následně ho přízemní střelou zpoza vápna k tyči překonal Ödegaard. „Kanonýři“ neprohráli 12. kolo po sobě.

Chelsea vyhrála teprve druhý z posledních devíti soutěžních duelů, Crystal Palace ale zdolala v Premier League pojedenácté v řadě.

V 64. minutě o tom rozhodl hlavou Haverz. „Blues“ zůstali desátí. Crystal Palace prohrál čtvrté z posledních pěti kol.

Fulham mohl jít v Newcastlu do vedení v 69. minutě.

Bývalý útočník domácího celku Mitrovič sice penaltu proměnil, ale při její exekuci uklouzl, míče se dotknul dvakrát, a gól proto nemohl platit. Utkání směřovalo k remíze, v 89. minutě ale skóroval Isak.

„Straky“ neprohrály už 14 kol a s 11 čistými konty a stejným počtem inkasovaných branek jsou na tom nejlépe z celé soutěže. Fulham nenavázal na poslední čtyři ligové výhry.

Anglická fotbalová liga – 20. kolo:

Chelsea – Crystal Palace 1:0 (64. Havertz), Newcastle – Fulham 1:0 (89. Isak), Tottenham – Arsenal 0:2 (14. vlastní Lloris, 36. Ödegaard).