31. 1. 2023

Argentinská média v šoku: Takhle si vstup do MS nikdo neuměl ani představit!

Zdroj: Depositphotos

Takový vstup do světového šampionátu nečekali v Argentině ani ti největší pesimisté. Parta kolem legendárního Lionela Messiho padla 1:2 se Saúdskou Arábií.

Argentinská média referují o senzační porážce jako o historické.

„Historická porážka. Argentinský tým smetla pouštní bouře,“ píše například server listu La Nación.

„Argentina se chytla do saúdskoarabské sítě a v Kataru zažila historický šok. Začala sice vedením 1:0, díky VARem nařízené penaltě, ale ve druhé půli přišla od Arabů rána v podobě dvou gólů během pěti minut,“ hodnotí dále zápas La Nación.

„Série bez porážky je rázem pryč a poprvé v celém cyklu mistrovství světa musí tenhle tým reagovat na porážku,“ připomíná list, že Jihoameričané proti nečekanému přemožiteli pohřbili sérii bez porážky, která čítala už 36 zápasů.

„Překvapení je obrovské. Premiéra Argentiny na MS skončila tak, jak si ji nikdo ani neuměl představit.

Porážka 1:2 v prvním zápase od teoreticky nejslabšího soupeře je ranou do sebevědomí. Nejhorší start, jaký si lze vůbec představit,“ uvádí zase internetová verze deníku Clarín.

Server Olé připomíná, že se vrátil přízrak Islandu, noční můry z prvního zápasu na předchozím MS, v němž Argentinci senzačně remizovali s malým ostrovním státem 1:1.

„O neporazitelnost jsme přišli v tom nejméně očekávaném okamžiku. Bylo jasné, že se to jednou stane. Nikdo si ale ani v nejhorších myšlenkách neuměl představit, že to přijde v téhle podobě. I kapitán Messi varoval, že je potřeba nemyslet na vyřazovací část a je potřeba myslet na výhru v prvním zápase,“ píše Olé.

„Je to velmi tvrdá rána i pro kapitána národního týmu a milovníky fotbalu, kteří sní o tom, že tenhle šampionát bude patřit Leovi (Messimu),“ připomíná Olé s tím, že hvězdného Argentince teď určitě nebude těšit ani zápis mezi legendy, protože se proměněnou penaltou stal pátým hráčem v historii, který po kvartetu Pelé, Uwe Seeler, Miroslav Klose a Cristiano Ronaldo dal gól na čtvrtém mistrovství světa.

Instagram did not return a 200.