26. 4. 2024

Argentina v osmifinále MS udolala Austrálii, Messi gólem oslavil tisící zápas!

Fotbalisté favorizované Argentiny udolali Austrálii 2:1 a stali se druhými čtvrtfinalisty mistrovství světa v Kataru.

Úřadující vítězové jihoamerického šampionátu si v pátek zahrají o postup do semifinále s Nizozemskem, které dnes porazilo Spojené státy 3:1.

Argentince v Rajjánu poslal do vedení ve 35. minutě kapitán Lionel Messi a stylově oslavil 1000. utkání v profesionální kariéře.

Pětatřicetiletý hvězdný útočník ve vyřazovací fázi MS skóroval poprvé a na katarském turnaji potřetí. Krátce po změně stran zvýšil Julián Álvarez.

Osmifinále v 77. minutě zdramatizoval vlastní brankou Enzo Fernández, ale na senzaci Australané nedosáhli.

Argentina – Austrálie 2:1 (1:0)

Branky: 35. Messi, 57. Álvarez – 77. vlastní Fernández. Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz – Kwiatkowski (video, všichni Pol.). ŽK: Irvine, Degenek (oba Austrálie). Diváci: 45.032.

Sestavy:

Argentina: E. Martínez – Molina (80. Montiel), Romero, Otamendi, Acuňa (72. Tagliafico) – De Paul, Fernández, Mac Allister (80. Palacios) – Álvarez (71. Lautaro Martínez), Messi, Papu Gómez (50. Lisandro Martínez). Trenér: Scaloni.

Austrálie: Ryan – Degenek (72. Karacic), Souttar, Rowles, Behich – Leckie (72. Kuol), Baccus (58. Hrustic), Mooy, McGree (58. Goodwin) – Duke (72. Maclaren), Irvine. Trenér: Arnold.