30. 1. 2023

Antukový král Nadal touží po prvním triumfu na turnaji mistrů: Bilanci mám sice špatnou, ale …

Rafael Nadal si před turnajem mistrů, který v neděli začne v Londýně, touží vylepšit nepříznivou bilanci na halových turnajích. Španělský tenista během skvostné kariéry vyhrál 86 turnajů, ale na tradičním turnaji elitní osmičky ještě nikdy netriumfoval.

Na tvrdém povrchu v hale vyhrál Nadal jediný turnaj, v roce 2005 v Madridu. Místenku na závěrečné akci sezóny si od toho roku vybojoval zatím vždy, šestkrát se musel účasti vzdát pro zranění. Ve sbírce úspěchů na turnaji mistrů však má jen dvě finálové účasti z let 2010 a 2013. Příčin je několik – Nadal nemá v oblibě hrát v hale, nesedí mu tvrdý povrch a své sehrává i únava ze závěru sezóny.

„Důvody se dají najít, ale nakonec vždy rozhodují čísla. Během kariéry jsem nechodil často na halové turnaje, to je fakt a nemám rád ani rychlý povrch,“ řekl podle agentury AFP 34-letý Nadal, který po nedávném triumfu na Roland Garros zaokrouhlil počet grandslamových titulů na 20 a vyrovnal Rogera Federera.

„V uplynulých letech hraji v hale lepší než na začátku kariéry. Bilanci mám sice nepříznivou, ale chci a pokusím se ji změnit,“ dodal Nadal.

Nadal se v londýnské základní skupině utká s obhájcem titulu Stefanos Tsitsipasem, vítězem US Open Dominic Thiemem a Andrejem Rublechem.

Instagram did not return a 200.