Antoine Griezmann: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Francouzský fotbalový mušketýr se naučil řemeslu v cizině. Kde a proč vlastně? Vždyť to byl on, kdo reprezentaci Galského kohouta vystřílel v roce 2018 titul mistra světa. Co o Griezmannovi ještě možná nevíte?

#1 Ve Francii nechtěný

Antoine odešel už v pouhých 14 letech z Francie a zamířil do Španělska, kde se fotbalově nadále vyvíjel v Realu Sociedad. Francouzský útočník odejít z rodné Francie nechtěl, jenže nebylo nazbyt. výběr. Jeho milovaný klub Lyon a i ostatní tamní celky Griezmanna odmítly kvůli jeho drobné postavě a malému vzrůstu.

#2 Agent Olhats

Bez Vás bych nebyl nic. Za vše vděčím Vám,“ říká Griezmann na adresu fotbalového skauta Erika Olhatse. Byl to právě Španěl Olhats, kdo Griezmanna objevil. Na jednom z mládežnických turnajů experta na mládežnický fotbal učaroval. „Hrál jednoduše, rozuměl si s míčem, měl zrychlení a jeho levačka nedělala chyby. Věděl jsem, že až Antoine zesílí, bude z něj skvělý hráč,“ vzpomíná Olhats.

Olhats tehdy skautoval pro druholigový španělský klub San Sebastian. Griezmann – nezletilého juniora – si vzal pod svá křídla. Jeho rodičům slíbil, že se o něj postará jako o vlastního, a tak se také stalo. U sebe doma mu uvolnil dětský pokoj. Antoine je mu dodnes vděčný.

#3 Telefon od Simeoneho

V Realu Sociedad uzrál jako víno a začalo se o něj zajímat vícero evropských velkoklubů, namátkou PSG či Arsenal. Stačil však jeden telefonát od argentinského trenéra Diega Simeoneho a Grozemann věděl, že ve Španělsku zůstane.

Ve Španělsku vyrostl z teenagera v muže.

“V tu dobu jsem potřeboval klub jako bylo Atlético a kouče, kterým je Diego Simeone,” vzpomíná Griezmann jako jeden z mála útočníků, který se dokázal v Simeoneho defenzivní taktice gólově prosazovat.

#4 Tetování z Malého prince

Antoine Griezmann si nechal předloktí v arabštině vytetovat krédo, kterého se drží odmala. Jak napsal spisovatel Antoine de Saint-Exupéry: „Proměňte svůj život v sen a své sny ve skutečnost.“

#5 Gamer

Francouzský střelec je vášnivým hráčem počítačových her včetně FIFY a PES. Má dokonce svůj speciální cestovní kufr na Xbox One.

Instagram did not return a 200.