30. 5. 2024

Ani Messi, ani Ronaldo! Nejbohatší fotbalista je z Bruneji!

Po světě běhá hodně chlapců, kteří se bosí honí za kulatým nesmyslem a sní, že jednou si nazují opravdové kopačky, podepíší snový kontrakt a fotbal jim změní život. Pak jsou tu další, pro které je luxus a přepych odmalička běžnou součástí života. No a pak je tu ještě třetí kategorie…

Brunejský fotbalista Faiq Bolkiah pochází z rodiny, která se v penězích topí. Může si dovolit všechno, na co si jen pomyslí. Jméno Bolkiah znají ve fotbalovém světě jen asi opravdu ti největší insideři, přesto má tento hoch na účtě víc než Messi, Ronaldo či Neymar.

Narodil se totiž do královské rodiny. Je synovcem Hassanala Bolkiaha, nynějšího sultána Bruneje, který patří k nejbohatším lidem na světě.

Mladý Faiq hraje fotbal od malička, v žkovských kategoriích působil v týmech Chelsea, Southamptonu či Arsenalu a v 18 letech podepsal smlouvu s Leicesterem.

Jenže za tři roky za první tým neodehrál jediný soutěžní zápas a momentálně už není v kádru ani rezervního mužstva. Asi vás logicky napadne: jak dobrý tedy vlastně Bolkiah je? Není celá jeho kariéra jedna velká bublina, nafouknutá pohádkovými rodinnými penězi?

Z videí na YouTube vypozorujete, že ho zdobí slušná rychlost i technika, umí soupeře obejít i přesně nacentrovat a prestižní magazín Four Four Two ho zařadil na seznam nejnadějnějších asijských teenagerů, takže v něm asi přeci jen něco bude.

Nicméně dres v Premier League, nejprestižnější ligové soutěži světa, si prostě nekoupíte. Bolkiah se bude muset poohlednout jinde. Ale i kdyby to s fotbalem nevyšlo a přestal ho bavit, na chleba zřejmě bude vždycky.