Anglie vyzve afrického soupeře, v nominaci chybí hvězdy z Old Trafford!

Marcus Rashford a Jadon Sancho z Manchesteru United nejsou v nominaci anglické fotbalové reprezentace na březnové přípravné zápasy.

Manažer národního týmu Gareth Southgate vynechal také obránce Kylea Walkera z jiného týmu Manchesteru City. Na druhé straně bude mít obránce Crystal Palace Marc Guehi šanci poprvé nastoupit za Albion.

Rashford za národní tým nenastoupil od finálové prohry s Itálií na EURO 2020. V souboji o titul byl jedním ze tří hráčů, kteří v penaltovém rozstřelu neuspěli, a Anglie tak nezískala vytouženou trofej.

Čtyřiadvacetiletý talentovaný útočník měl následně na začátku sezóny zdravotní problémy a poté se stále nemůže dostat do požadované formy.

Anglie se nejprve 26. března utká ve Wembley se Švýcary a o tři dny později na stejném stadionu přivítá Pobřeží slonoviny. Poprvé od listopadu 2018 se utkají s jiným než evropským týmem.

Dva březnové zápasy slouží jako příprava na nový ročník Ligy národů, který začíná na začátku června a vyvrcholí v září. Ve skupině 3 divize A se utkají s Itálií, Německem a Maďarskem.