20. 6. 2024

Analýza Zbrojovka Brno vs Slovácko: Jak se domácím zdaří návrat mezi elitu?

Zbrojovka se vrací do ligy po roční pauze a hned na úvod se ukáže, jak na tom je. Příprava vypadala mizerně, v šesti zápasech tým porazil jen Bystrc a Kroměříž.

S papírově silnějšími soupeři se Brno trápilo, zejména v koncovce to nevypadá příliš optimisticky. Pouze se tak potvrzuje, že loňský ročník F:NL neměl příliš velkou kvalitu a nyní čeká domácí „náraz do zdi“.

Slovácko totiž patří dva roky mezi užší špičku FORTUNA:LIGY, vloni tým dokonce získal MOL Cup, když s přehledem porazil ve finále Spartu.

Slovácko tak čeká boj o Evropskou ligu, v přípravě poměřilo síly s celou řadou zahraničních soupeřů. Klub z Uherského Hradiště ani jednou neprohrál, vedení se podařilo přivést odpovídající náhradu za dvojici Jurečka – Sadílek.

Slovácko má sice sílu především v domácím prostředí, ale i venku je schopné hrát svůj nepříjemný fotbal, ve kterém se zapojuje hodně hráčů do ofenzivy, zároveň se stačí vracet pod míč.

Kouč Svědík je navíc ve své kariéře na vrcholu, trenér Dostálek toho naopak zatím příliš nepředvedl. Slovácko možná v utkání nebude nutně dominovat, v koncovce ale každopádně bude efektivnější než soupeř a právě kvalita v koncovce rozhodne o konečném výsledku.

Zdroj: Fortuna