23. 7. 2024

Analýza zápasu Porto – Atl. Madrid: Proč půjdou dál domácí Draci?

Porto je v Lize mistrů často podceňovaným týmem, ale bude hrát podle svých standardů a mělo by se na něj pamatovat. Loni se probojoval do čtvrtfinále, kde vyřadil Juventus, ale poté nestačil na pozdějšího vítěze FC Chelsea.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZÁPAS VE SKUPINĚ

Letos mají v těžké skupině opět reálnou šanci na postup, protože před posledním kolem jsou na 2. místě s bodovým náskokem před AC Milán a hostitelským Atléticem Madrid. V ideálním případě by lídrovi portugalské ligy stačila i remíza, ale AC Milán nesmí doma s Liverpoolem vyhrát.

Porto s tím rozhodně nemůže počítat, protože ve skupině zatím vykazuje školní výkonnost. I tři góly stačily na zisk pěti bodů. S AC remizoval 1:1, s Atléticem uhrál bezbrankovou remízu a jedinou výhrou bylo těsné vítězství 1:0 nad Milánem. Prohry se suverénním Liverpoolem je zbytečné rozebírat.

Menším problémem mohou být nepřítomní. Kvůli zranění chybí Pepe, Marcano nebo Joao Mário, mimo hru je Uribe.

BYLI JSME ZVYKLÍ NA JINÉ ATLETICO

Hosté mají komplikace v obraně, protože Saviće a Gimeneze trápí zranění a Felipe byl naposledy vyloučen. Atletico neprožívá ideální sezónu.

V La Lize příliš často selhává, naposledy nestačil na Mallorcu, a jeho dny v Lize mistrů mohou být brzy sečteny. Situaci jim zkomplikoval gól Messiase z AC Milán (0:1).

NA CO DOPORUČUJEME SÁZET:

Porto – Atl. Madrid 1

Přesný výsledek 1:0

Fotbalisté Porta mají větší motivaci a svědomitě půjdou za postupem. I výhra 1:0 jim bude stačit.