28. 11. 2023

Analýza Vítkovice vs Motor Č.Budějovice: Spraví si domácí chuť po porážce s lídrem?

Ridera v letošním ročníku patří k nejlepším celkům a je na 2. místě, naposledy sice prodloužila svou sérii na devět utkání, ale přišla o domácí neporazitelnost, nestačila na krále extraligy z Pardubic 4:5sn.

Diváci v obou táborech se museli bavit, tohle je to nejlepší, co extraliga mohla nabídnout.

Ostravané se v útoku dost spoléhají na Lakatoše, Bukartse, Kriegera, jakmile se vrátí další hvězda Peter Mueller, tak se bude gólmanům hodně těžko usínat.

Obrana je taky spolehlivá i po konci kariéry Romana Poláka, přišli Juraj Mikuš, Mário Grman a Willie Raskob.

České Budějovice budou mít těžký úkol, loňský semifinalista zatím nehraje podle představ a je předposlední.

Nová sázkovka Betano se nebojí rozdávat tučné bonusy a peníze zdarma. Vsaď si na Extraligu bez otravných limitů. REGISTRUJ SE ZDE A VYZVEDNI BONUS 3000,-  pro nové hráče.

Jihočeši prohráli tři z posledních čtyř duelů, problém Motoru je podobný jako minulou sezonu, ale až nyní je vidět, a tou je nevyrovnanost formací.

Spoléhá se příliš na dvojici veteránů Pech a Gulaš, odešli Voženílek, Abdul, Novotný, což nejsou malé ztráty.

Zdeňku Doležalovi se vůbec nedařilo a tak byl poslán na hostování k rivalovi do Hradce, Michal Vondrka se vrátil teprve nedávno a klíčový bek Stuart Percy je od začátku ročníku na marodce.

Pozitivní novinou by ovšem měl být příchod Daniela Gazdy, obránce prvoligového Zlína na sebe upozorňoval vysokou produktivitou, minulý rok měl bilanci 11+10, a tak by výrazně mohl vylepšit ofenzivu.

Budějovice se budou postupně zlepšovat, ale z vítkovického ledu odjedou bez bodu.