18. 7. 2024

Analýza Union Berlín vs 1. FC Köln: Budou padat góly?

Zdroj: Depositphotos

Sestupnou křivku mají v posledních týdnech výsledky Unionu Berlín, jenž před reprezentační přestávkou odjel bez bodu z mnichovské Allianz Areny (0:4) a zvítězil v jediném z uplynulých sedmi ligových zápasů (1-1-5).

Die Eiserne tím ztratili kontakt s pohárovými příčkami, na které ztrácí šest bodů. Naději na lepší zítřky dává svěřencům trenéra Urse Fischera návrat do domácího prostředí, v němž si tým z hlavního města Německa připsal většinu (25) z celkových 38 bodů.

Tentokrát na An der Alten Försterei navíc dorazí 1. FC Köln, jenž z pěti vzájemných utkání 1. Bundesligy získal pouze bod.

Die Geisböcke jsou na druhou stranu ve formě a po výhře v porýnském derby v Leverkusenu (1:0) obrali i druhý Dortmund (1:1), čímž se posunuli o dva body před Union.

Dlouhodobou slabinou 1. FC Köln je bilance na hřištích soupeřů, ale i v tom se zlepšuje, momentálně tam nebodoval v jediném z předchozích osmi duelů (3-4-1).

Bez šance na body nejsou hosté ani v pátek, spíše bych se však přikláněl k tomu, že jako v minulých čtyřech vzájemných zápasech padnou góly na obou stranách.

Zdroj: ifortuna