25. 9. 2024

Analýza Troyes vs Lille: Uhrají domácí záchranářské body?

Poslední porážka na hřišti Nice byla pro Troyes opět hodně krutá. Svěřenci Bruna Irlese inkasovali podruhé za sebou branku v závěrečných minutách a stejně tak jako s Clermontem (0:1) prohráli také stejným výsledkem i minulý týden.

V utkání jsme mohli zpozorovat již několikrát dříve avizovaný obranný blok, jenž pod šestačtyřicetiletým koučem Irlesem Troyes praktikuje a opět se ukázalo, že soupeři mají častokrát potíže se přes něj dostat.

S takovouto poctivou defenzivou má „ESTAC“ solidní šanci se zachránit a čtyři kola před koncem ligy drží náskok dvou bodů na barážovou pozici.

V nadcházejících kolech čeká nováčka slušná prověrka v podobě zápasů s Lille, Paříží a Lens, z čehož bude dosti obtížné vydolovat nějaké body.

V nedělním střetnutím s Lille by ta šance ale přijít mohla.

Dogy sice porazily v minulém kole Strasbourg zásluhou gólu z 87. minuty Mehmeta Celika, ale v utkání byly horším týmem a nebýt skvěle chytajícího gólmana Lea Jardima, výsledek by vypadal jinak.

Toto vítězství po čtyřech ligových zápasech může dodat Lille jistou naději na Evropské poháry, na něž ztrácí šest bodů, ale když se podíváme na jejich los do posledních třech kol, který Lille čeká (Monaco, Nice a Rennes), tak nám nejspíše dojde, že šance jsou v aktuálním rozpoložení severofrancouzského celku nízké.

Zápas s Troyes moc pohledný fotbal pravděpodobně nenabídne, neboť jak už se mnohokrát tuto sezonu ukázalo, Lille zkrátka dělá problém hrát do zavřené obrany (s posledními třemi celky tabulky pokaždé remíza 0:0).

Volím sázku na „under 2.5 branek“, která mimo jiné vyšla třináctkrát ze sedmnácti domácích zápasů Troyes v této sezoně.