Analýza Třinec vs Vítkovice: Vykročí Oceláři úspěšně za obhajobou?

Zdroj: Depositphotos

Zatímco Vítkovice bojovaly ještě ve čtvrtek o postup z předkola v pětizápasové sérii s Olomoucí, Třinec se mohl v klidu chystat na obhajobu mistrovského titulu.

Ocelářům závěr soutěže výsledkově nevyšel, Prezidentův pohár za vítězství po základní části přenechali Hradci Králové. Na faktu, že jsou největšími favority play off se však nic nemění.

V přestávce vyléčili zranění hráči svoje šrámy, hlavně má ale tým bohaté a hlavně úspěšné zkušenosti se zápasy vyřazovací části. V základní části přitom Třinec nehrál úplně naplno, v play off přepne na vyšší obrátky. Mužstvo nemá v rámci extraligy žádné viditelné slabiny, smrtící jsou jeho přesilovky.

Minimálně na začátku série to ale budou mít Oceláři těžké, Vítkovice budou těžit z postupové euforie, v předkole s Olomoucí prohrávaly 1:2 na zápasy a 0:2 ve čtvrtém.

Na druhou stranu po viróze, pěti utkáních v sedmi dnech a krátké pauze jim budou postupně docházet síly. V základní části vyhrály ve vzájemných zápasech oba týmy dvakrát (Třinec 4:1, 2:1, Vítkovice 3:1, 5:2), úvod série si ale favorit pohlídá.

Zdroj: ifortuna