22. 9. 2024

Analýza Třinec vs Kladno: Poradí si doma mistr s Rytíři?

Oceláři s formou mírně polevili a vyhráli pouze jedno ze čtyř utkání, naposledy ve slezském derby nestačili na Vítkovice 1:2sn.

Prosadil se pouze Libor Hudáček, tomu se začalo střelecky dařit a postupně se zvedá.

Jinak si Třinečtí vylámali zuby na Aleši Stezkovi, určitě vytěžit víc, Ostravanům chyběli důležití hráči jako Peter Mueller, Juraj Mikuš a Lukáš Krenželok.

Domácí budou ovšem stále postrádat kapitána Petra Vránu, jinak jsou kompletní.

Na východ Čech zavítají Rytíři, ti jsou aktuálně předposlední.

Po infarktové porážce 7:8pp s Hradcem ovšem přišlo velmi důležité vítězství 3:2pp s Litvínovem.

Kladno prohrávalo 0:2 ještě dvě minuty před koncem, ale nakonec se uchýlilo k obratu.

Nejdříve skrumáž před brankou propálil Adam Kubík a poté z dorážky srovnal Láďa Zikmund svou druhou trefou sezony.

V prodloužení rozhodl kapitán Tomáš Plekanec, když využil skvělou nabídku Oskarse Cibulskise.

Středočechy čeká těžký úkol, prohráli čtyři poslední vzájemné zápasy, ale celkově v nich nepadlo více než pět branek, to by mohlo platit i tentokrát.