2. 7. 2024

Analýza Sparta vs Kometa Brno: Kdo ovládne šlágr kola?

Celek z hlavního města opustila forma, Pražané nejdříve prohráli na třineckém ledě 2:4 a potom i v Hradci 2:3, zatím jim to stačí na 9. místo.

Sparta u obou porážek dělala podobné chyby, a to laxnost ve vlastní přesilovce, jak Oceláři tak Mountfield dali gól v oslabení a potom je to výkon celých 60 minut.

V Třinci Pražanům vůbec nevyšla třetí třetina, když na branku vystřelili pouze čtyřikrát, v Hradci se naopak nepovedlo úvodní dějství, po kterém svěřenci Pavla Patery ztráceli 0:2.

V útoku by se více potřeboval chytit bývalý forvard Pittsburghu Dominik Simon a také Erik Thorell, oba mají na svém kontě jeden gól a v tomto ohledu se od nich čeká víc.

Do O2 Arény zavítá největší rival, brněnská Kometa. Ta patří mezi celky s nejlepší formou, šest výher z posledních sedmi utkání posunuly Brno do první čtyřky.

Svěřenci Martina Pešouta v úterním souboji porazili urputné Vítkovice těsně 2:1.

Zaskvěl se Dominik Furch, pustil za svá záda pouze jeden pokus z 39 střel, Moravanům se také dobře podařilo ubránit Petera Muellera, který se do mnoha vyložených šancí nedostal.

Největším hrdinou klání byl ovšem Radek Koblížek, který vstřelil oba góly.

Celkově je útok hostů velmi nebezpečný, hráči jako Petr Holík, Martin Zaťovič, Luboš Horký, Kim Strömberg, Jakub Flek nebo i Eduard Šalé pravidelně sbírají body, s celkovým počtem 38 gólů vládnou této statistice.

Sparta je také známa pro svoji dynamickou ofenzivu v čele s Michalem Řepíkem, Romanem Horákem, Vladimírem Sobotkou a Davidem Tomáškem.

Celkově b tedy mohlo padnout 6 či více branek.